Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hlinka fandil, Litvínov slavil. A teď jsou na řadě hokejisté...

Postupová radost litvínovských florbalistů. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

17 2015
Místo: Litvínov. Klubové barvy: žlutá a černá. Hala: natřískaná. Úspěch: pohár pro ligového mistra. Euforie: nevídaná. Pozor, aby nevznikla mýlka! Město na úpatí Krušných hor ještě nekřepčilo díky hokejovému titulu, nýbrž po historickém postupu florbalistů Bivoje do extraligy.

„Víc diváků tady ještě asi nikdy nebylo,“ křičel do oslavných chorálů hrající trenér Daniel Hulič, jehož parta převrátila finále s pražským Startem 98 z 1:2 na 3:2.

V rozhodující bitvě florbalový Bivoj napodobil toho z pověstí; soupeře po strhujícím výkonu roznesl 13:1! „Nevím, jak je to možné, ale my to vždycky nějak urveme. Asi proto, že jsme Bivojové,“ zubil se brankář Martin Hruška, jeden z hrdinů. „Asi tím, že jsme finále otáčeli, jsme měli víc psychických sil,“ hloubal.

Když zápas skončil, naskákali na něj spoluhráči, div ho neumačkali štěstím. Vzduchem létaly konfety i kapky ze šampusu, fanoušci zpívali, hráči se objímali. A pak v extázi zvedali pohár pro šampiona 1. ligy jako bájný Bivoj divočáka.

„Taková šance se už nemusela opakovat,“ blažil postup Hrušku. Litvínov je mezi florbalovou smetánkou poprvé, město má druhý extraligový sport. Nejvyšší soutěže se Bivoj nevzdá.

„Teď jdeme slavit a za pár týdnů se na to střízlivýma očima podíváme,“ zvesela prohodil Hulič. „Vyjde to nastejno finančně i na cestování, rozpočet je asi milion korun. Chceme a budeme extraligu hrát, ale jak ji budeme hrát, je další otázka.“

Postupová radost litvínovských florbalistů.
Postupová radost litvínovských florbalistů.

Třeba časem stejně dobře jako Verva tu hokejovou. „Paráda, že florbalisti postoupili, klukům jsem fandil,“ svěřil se Ivan Hlinka mladší, bývalý hokejista a syn legendy, sedící v zaplněném hledišti. „Občas chodíme s partou florbal hrát, baví mě.“

Nadchla ho i atmosféra v hale Koldům, pár minut chůze vzdálené od hokejového zimáku. I Hlinka se stejně jako plno fanoušků přesunul na florbal po středečním finále extraligy mezi Litvínovem a Třincem.

„Měli jsme na Hlinkově stadionu reklamu na obrazovce, snažili jsme se lidi přilákat. Že se hrál hokej, nám paradoxně hodně pomohlo. Sice se to trochu křížilo, ale i hokejoví fanoušci přišli,“ uhranula bouřlivá kulisa gólmana Hrušku; pořadatelé oznámili 412 diváků, to je na florbal vysoké číslo.

A možná jich bylo i víc. „Postup, poslední zápas 13:1 před plným barákem. Fantazie!“ zářil kapitán Jaroslav Kropáček. „Teď ještě hokejisti a budeme šťastní!“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze