Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Finále si zajistíme dnes, věří zuberský střelec Stržínek

Martin Stržínek při střelbě | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

3 2010
Poněkud nezvyklé chvíle zažívá v semifinále play-off zuberský házenkář Martin Stržínek. Zatímco v prvním poločase souboje s Hranicemi se střelecky trápí, ve druhém sází jeden důležitý gól za druhým. V úvodním utkání se prosadil pětkrát, ve druhém ještě jednu trefu přidal.

Co nabídne v dnešním třetím souboji série, který začíná v Zubří v 18 hodin? "Hlavně doufám, že potřetí vyhrajeme a zajistíme si postup do finále," připomněl Stržínek, že Gumárny Zubří vedou 2:0 na zápasy.

Čím to, že vaše střelecké výkony v prvním a druhém poločase se tak výrazně liší?
To bych taky rád věděl. Aspoň že dávám góly po přestávkách. Už jsem říkal trenérovi, že nebýt jich, mohl by mě poslat pryč (úsměv). Možná je to tím, že ve druhém poločase už není soupeřova obrana tak silná a já se dokážu prosadit.

Do Zubří jste přišel před sezonou z Hranic. Je pro vás toto semifinále hodně prestižní?
Už postup do semifinále pro mě znamenal životní úspěch. Zahrát si finále by bylo super. Do každého zápasu jdu ale naplno, ať je to nyní v Zubří nebo předtím v Hranicích.

Jak jste prožíval druhý zápas, který se hrál v Hranicích?
Přišlo spoustu známých. Fandili domácím, ale mně taky. Zaslechl jsem tam i nějaké pokřiky vůči své osobě, ale s tím musí každý hráč počítat. Potěšilo mě, že se hrálo v parádní atmosféře, protože hala byla plná k prasknutí.

V obou duelech jste našli recept na skvělého brankáře Hranic Kučerku, ve druhém utkání jste jej dokonce vyhnali z branky. Co na něj chystáte tentokrát?
Každý brankář má své slabé stránky. I Pepa. Takže bych nerad prozrazoval, co chystáme nyní. Trenéři nás připravují na každého brankáře, ale na druhou stranu oni nás taky mají nastudované. Takže cílem je co nejvíc měnit střelbu, aby nedokázal zareagovat.Najdete na iDNES.czmobilní verze