Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Finále bylo velký zážitek, říká kouč brněnských volejbalistek Marek

Volejbalistky Brna se radovaly i ze druhého místa | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

24 2009
Narození dcery a stříbrná extraligová medaile. To jsou zisky Ondřeje Marka, trenéra volejbalistek KP Brno, který před sezonou nahradil zkušeného Miroslava Čadu. Před začátkem soutěže chtěl tým medaili, ve finále se sestava mladých děvčat prala srdnatě o zlato. "Finále bylo velký zážitek. Nečekal jsem, že se bude hrát tak kvalitní volejbal. Hlavně z naší strany. Užíval jsem si to a holky určitě taky," povídá 34letý kouč z Chotěboře.

Jak hodnotíte skončenou sezonu?
Velice dobře, protože když jsem přicházel do Brna, tak bych ani náhodou nečekal, že budeme druzí po základní části jen se třemi porážkami. Z naší strany je to prostě parádní. A musím holky pochválit za to, jak se vyrovnaly s absencí Terezy Tobiášové a Katky Božkové. Ze začátku nám chvíli trvalo, než jsme nějak nahradili Terezu, ale pak jsme našli optimální sestavu. Hlavně zapadla do kolektivu Šárka Melichárková.

Kolektiv je hodně mladý. Může být i to příčina, že šel tak rychle nahoru?
Brno má velmi dobré mládežnické kategorie, takže se dá sáhnout dolů. Holky jsou mladé, mají všechno před sebou a potřebují, aby pilně a tvrdě pracovaly. Je to trošku složitější ve srovnání s Prostějovem, kde jsou všechny profesionálky. Tady jsou tři, ostatní chodí do školy. A když vezmu, že jdou dopoledne na trénink, po něm mají ve škole plavání, gymnastiku a pak jdou na odpolední trénink, tak toho mají plný brejle.

Je u hráček cítit vítězného ducha, kterého si přinášejí z mládežnických kategorií?
Protože juniorky i kadetky vyhrávají tituly skoro pravidelně. Určitě ho mají, jsou sebevědomé a je tu dobrá práce mládežnických trenérů.

Jak tým vyrostl po postupu do finále?
Hodně, z naší strany to bylo hladké. Hlavně na Olomouc jsme se takticky připravili a holky to splnily do puntíku.

Je to váš dosavadní trenérský vrchol?
Samozřejmě. Loni mi medaile těsně unikla na Slovensku. Dvakrát jsme se Senicí prohráli v semifinále proti Slavii Bratislava 2:3, když se nám zranila nejlepší smečařka. A sérii o třetí místo jsme prohráli s Doprastavem.

Jak vypadá tým na příští sezonu?
Určitě dojde k hráčským změnám. Některé holky už mají domluvené angažmá jinde, my to doplníme z mladých. V juniorkách končí čtyři nadějné hráčky, které s námi půjdou do přípravy. Takže si myslím, že ten tým bude dobrý.

S Terezou Tobiášovou a Kateřinou Božkovou počítat nemůžete, že?
To ne. My jsme nechtěli říkat, že z nich budou maminky, protože by to měly říct ony i novinářům první.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze