Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ostravský klub nefunguje, jak by měl, říká Zbránek po odchodu do Opavy

Filip Zbranek v modrém dresu NH Ostrava | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

9 2015
Křídelník Filip Zbránek je dalším z mnoha basketbalistů, kteří zamířili z Ostravy ke krajskému rivalovi do Opavy. „Většinu kluků znám, takže jsem si zvykl rychle,“ prohlásil pětadvacetiletý Zbránek, který začínal ve VŠB Ostrava a má zkušenosti s hostováním v Karviné a Valašském Meziříčí.

Z Ostravy stále více hráčů odchází do Opavy. Proč?
Nechci nijak hanit enháčko, ale bude to asi nejspíše vedením klubu. V republice všichni vědí, že ostravský klub nefunguje, jak by měl, takže to je asi tím.

Jde o peníze, že hráči v Ostravě dostávají často platy se zpožděním?
Tak to je hlavní věc. Co se týče těch peněz, to je hlavní problém.

Ostrava sází na cizince, Opava je čistě český tým. Je to pro vás velká změna?
Musím si na to zvyknout. Když jsem tady šel, myslel jsem si, že to bude snadnější. Hlavně se všichni musíme sehrát co se týče obrany a víc spolu komunikovat.

Liší se hodně hra obou družstev?
Úplně ne, basket není až tak jiný. V Opavě je více systémů na obranu, třeba více hrajeme zónu, což jsme v Ostravě moc nehráli, ale co se týče útoku, tak to je podobné.

Opava je svou zónovou obranou vyhlášená. Co na to říkáte?
Musím se tomu přizpůsobit, zvyknout si. V enháčku jsme to nehráli, snad až na jednu sezonu, kdy jsme to zkoušeli. Ale není to nic složitého, takže to bude jen otázka času. Chce to více hrát, tréninky zónu moc neprověří.

Nač si s Opavou troufáte?
Na nějaké prognózy nejsem. Když postoupíme do play-off z co nejlepšího místa, tak to bude super. O tom, co bude dál, ale nebudu nijak spekulovat.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze