Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Matt je fajn chlap, říká Nepejchal o svém střeleckém vzoru Emmonsovi

6 2017
Vyhrál juniorské mistrovství Evropy, triumfoval na Světovém poháru dospělých, v sedmnácti letech si vybojoval účast na olympijských hrách v Rio de Janeiru. Tam byl Filip Nepejchal, sportovní střelec Rapidu Plzeň, druhým nejmladším účastníkem české výpravy. Na rok 2016 nezapomene.

„Z pohledu sportovních výsledků byl rozhodně velice úspěšný. Ale já věřím, že to v příštích letech může být ještě lepší,“ svěřil se Nepejchal před pár dny při slavnostním vyhlašování ankety Nadace sportující mládeže „Sportovec Plzně za rok 2016“, kde s přehledem ovládl kategorii dorostu.

Fotogalerie

Žije i trénuje v Kolíně, kde se střelbou začal v devíti letech. Na střelnici v plzeňských Lobzích ale absolvuje všechny závody i soustředění.

Letos už si na krk pověsil další velkou medaili, na únorovém evropském šampionátu v Mariboru vybojoval s Nikolou Foistovou bronz v mixu.

„Před prázdninami přijde další vrchol, mistrovství světa v Baku. Doufám, že se mi tam povede vystřílet nějaký výsledek,“ plánoval Nepejchal.

Jeho vzorem je zlatý olympionik Matt Emmons, americký manžel plzeňské střelkyně Kateřiny Emmons, která mu nedávno porodila čtvrtého potomka.

„Občas se potkáme a je to moc fajn chlap. Zastaví se, popovídáme si. Jeho disciplíny vleže jsou neuvěřitelné. Je proslulý, jak tam dokola sází čisté desítky. Prostě člověk, ke kterému vzhlížím,“ uvedl mladý střelec.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze