Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Fibiger, to je softbalista budoucnosti

20 2006
Pardubice - Když má někdo talent, obvykle září už v nejútlejším věku. Třeba jako hokejista Jágr, golfista Woods, fotbalista Rooney nebo softbalista Marek Fibiger. Cože, vy to jméno neznáte? Není divu, vždyť je mu teprve 15 let a v povědomí jej mají jen skalní příznivci vedoucího týmu Východočeské ligy Softball Pardubice.

Jenže se to může brzo změnit. Vždyť Fibiger už je stálicí juniorského reprezentačního výběru, který o víkendu získal zlato na evropském šampionátu v Havlíčkově Brodě. Co na tom, že pardubický mladíček je zdaleka nejmladší. Jeho spoluhráči jsou o více než čtyři roky starší, ale on si přesto vydobyl stálé místo v kádru na postu nadhazovače.

"Úplný křest v reprezentaci jsem měl na jaře na turnaji v Nizozemí, takže úplným nováčkem jsem nebyl," řekl Fibiger, který na šampionátu debutoval v utkání proti Slovensku a svým dílem přispěl k jednoznačné výhře o 20 bodů 21:1. "Byl jsem trošku nervózní. Vždyť mě přijeli povzbudit i někteří fanoušci," přiznal.

Fibiger nastoupil i v dalším zápase proti Izraeli a opět se zrodila vysoká výhra - tentokrát Češi dominovali 16:1.

Ve finále už sice pardubický nadhazovač chyběl, když jej zastoupil nejlepší hráč turnaje Ondřej Maleček, ale i na lavičce si vítězství s Dánskem užil. "Hodně jsme finále prožívali. Díky rodičům, kamarádům a spoluhráčům z klubu na tribuně to byl mimořádně silný zážitek," usmál se talentovaný softbalista.

Už za měsíc může Fibiger dobýt double. Se svými Pardubicemi jej totiž čeká další mistrovství Evropy v Lublani. "Jako loňští mistři budeme startovat pod hlavičkou reprezentace," vysvětlil. "Krásná by byla jakákoli medaile," dodal softbalista budoucnosti.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze