Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ferreira žádá vyšetření sázkařských podvodů

14 2003
Madrid - Několik hráčů profesionálního tenisového okruhu se prý dopustilo sázkařských podvodů. Jihoafrický reprezentant Wayne Ferreira vyzval vedení ATP, aby případ vyšetřilo. Podle tisku měli výsledky ovlivňovat tenisté nepatřící do světové stovky; svoje zápasy údajně schválně prohrávali.

Ferreira, který ve dvaatřiceti letech patří mezi nejzkušenější tenisty na okruhu ATP, tato obvinění považuje za závažná.

"Pokud by se to potvrdilo, bylo by to pro tenis velmi špatné," řekl během turnaje v Madridu Jihoafričan, který o celé kauze nemá žádné podrobnější informace. "Mám informace jenom z médií, nic víc o tom nevím. Ale pokud se někdo proti pravidlům provinil, musí být potrestán," dodal.

Podle pravidel ATP, která organizuje mužské profesionální turnaje, hrozí v případě prokázání provinění tenistům tříletý distanc a pokuta 100.000 dolarů.

Finský tenista Jarkko Nieminen přitom připomněl, že v tomto případě by se na provinilce ostatní tenisté i po vypršení trestu dívali skrz prsty. "Je to jedna z nejhorších věcí, kterou může tenista provést. Považuji to za stejný prohřešek jako používání dopingu," uvedl další tenista, který hraje na turnaji v Madridu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze