Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ferrari se zbavilo tajemné nemoci

15 2003
Monza - Velká cena Itálie přinesla pro Ferrari i Michaela Schumachera zlom a po triumfu se Monza ponořila do rudého deliria. Poté, co pětinásobný mistr světa v poslední době zaostával za svou pověstí a rudé vozy trápila "tajná nemoc", při Velké ceně Itálie formule 1 už diváci sledovali opět starého známého Schumachera. "Monza přinesla zlom: Ferrari se s Schumacherovým rekordem vrátilo. Zbavilo se tajemné nemoci a překypuje zdravím," glosoval list Gazzetta dello Sport schopnosti vozu italské stáje.

Těmito a dalšími superlativy zasypal italský tisk německého pilota, který se může už za dva týdny v Indianapolis stát pošesté mistrem světa. Schumacher vyhrál v Monze nejrychlejší závod historie. "Už je to zase tady, nikdy nemá dost a je lepší než ostatní. Teď má Schumacher k titulu blíže," konstatoval Corriere dello Sport a dodal, že Monza na Schumachera působila jako živá voda.

Světové noviny ocenily zejména fakt, že lídr šampionátu ustál tlak svých soupeřů i okolí. Před posledními dvěma závody jsou tři aspiranti na titul seřazeni v rozmezí sedmi bodů a 28. září v Americe může Schumacher slavit. "V těžké situaci byl perfektním protagonistou, Montoyu před sebe nepustil," připomněla Gazzetta dello Sport neúspěšný útok Kolumbijce, který dojel v Monze druhý a ztrácí tři body.

"Schumacher si podmanil Monzu. Ferrari za poslední dva týdny předvedlo obdivuhodný výkon, zdá se, že problémy z léta jsou vyřešeny," domnívá se Tuttosport. "V Monze je Schumacher zase vládcem, tím starým lidožroutem. Je to skutečně výjimečný pilot, který v pravou chvíli umí dělat zázraky," rozplývala se La Repubblica a hovořila o explozi vášně ve velkém rudém srdci.

Tisk v Anglii, Španělsku i ve Francii vítá zpátky na scéně velkého šéfa, který čekal na vítězství od závod v Montrealu v polovině června. The Sun se věnoval s obdivem rekordnímu času, v němž Schumacher vyhrál: "Projevil se jako král rychlosti." Podle The Guardianu se vrátil stylově, aby znovu převzal v mistrovském seriálu iniciativu. "Montoya ale slibuje, že bitva ještě neskončila," upozornil anglický list.

Zpravodajství ze závodu najdete ZDE

Fotogalerie ZDE

Michael Schumacher v cíli Velké ceny Itálie.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze