Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Americká posila Aligátorů chce přivést ke svému fotbalu nové fanoušky

SEMIFINÁLOVÝ STOP. Brněnští Aligátoři (v zeleném) favorizované pražské Lvy dlouho trápili, nakonec však podlehli 14:28. | foto: Lukáš Machala

2 2014
Nejen v roli hráče, ale také učitele v pátek večer přiletěl do Česka americký quarterback (rozehrávač) Fernie Garza. Jeho úkolem je dovést tým Brno Alligators do finále české ligy a zároveň předat novým kolegům své znalosti.

"Doufám, že jim pomohu stát se lepšími hráči a tím pádem i lepším týmem," vzkázal přes e-mail ještě z Kalifornie bývalý tahoun pražských Black Hawks a loňský mistr Polska. Své nové parťáky pozná při nedělním sledování Super Bowlu.

Co přesně znamená pro Ameriku Super Bowl?
Je to jedna z největších, ne-li největší sportovní událost ve Spojených státech. Bez ohledu na to, jestli váš oblíbený tým postoupil nebo ne, se dívá úplně každý.

Nemrzí vás, že u toho nebudete? Jak vlastně vypadá taková Super Bowl party?
Byl bych smutný, kdyby hráli moji 49ers, ale když nepostoupili, rád se podívám v Česku. Super Bowl party znamená HODNĚ jídla a piva, v některých případech i hry se sázkami a pitím.

Co dělá z NFL americkou soutěž číslo jedna?
Fotbal je unikátní sport, který se nedá srovnat s žádným jiným. Myslím, že lidi v Americe baví sledovat intenzivní sporty se spoustou fyzických kontaktů a možnými zraněními.

Snil jste o tom, že si jednou zahrajete v Super Bowlu?
To je samozřejmě sen každého malého kluka v USA. Nejvyšší úroveň, na kterou jsem se dostal, byl zřejmě halový fotbal. Po univerzitě mě pozvali na zkoušku do Caroliny Panthers (tým NFL), ale nemohl jsem se zúčastnit kvůli zranění házecího ramene.

Co vás přilákalo do Brna?
Když jsem sledoval záznam z loňské sezony, viděl jsem v týmu hodně potenciálu a věděl jsem, že mu můžu pomoct. Také jsem chtěl navštívit Brno, které je podle mě krásné město a má co nabídnout.

Jak se vám hraje v zemi, kde pořád většina lidí neví, co je touchdown?
Nejvíc mě baví, když přitáhneme nové fanoušky a ti se potom do fotbalu zamilují.

A na co se nejvíc těšíte?
Jsem zvědavý, jak se české týmy za poslední dva roky zlepšily. A také se těším, až si zahraju proti svým bývalým spoluhráčům a kamarádům z pražských Black Hawks.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze