Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Favoritem finále florbalistek jsou Tigers. Ale i Bohemians věří ve zlato

Margarita Kalecká z Tigers (vpravo) a Adéla Bočanová z Bohemians v zatím posledním vzájemném extraligovém duelu obou týmů | foto: Martin Flousek, www.xflorbal.xf.cz

2 2010
Jednoznačné finále? Možná. Bitva o extraligový trůn florbalistek má jasného favorita - hráčky Herbadent Tigers vyhráli předchozí tři ročníky a brousí si zuby na další titul. Jejich finálové soupeřky v pražském derby se ale rozhodně nestaví do role outsiderů. Finálová série startuje dvěma zápasy v neděli a pondělí.

rozpis a výsledky extraligy zde

Na jedné straně vládkyně posledních tří sezon, na straně druhé ambiciózní tým FbŠ Bohemians, který Tigers hodlá v jeho úspěšné cestě za dalším titulem zastavit.

"Před sezonou jsme si stanovili minimální cíl - finále. To se povedlo. Teď chceme třikrát vyhrát i ve finále," prohlásila sebevědomě kapitánka Bohemians Zuzana Jelínková.

cesta do finále

Semifinále:

Tigers - Liberec
4:1, 9:1, 13:3

Bohemians - Vítkovice
5:4N, 4:1, 7:5

Osmadvacetiletá útočnice povede svůj tým do těžké bitvy. Vždyť Tigers (ještě jako Děkanka) získaly poslední tři tituly a své soupeře v play off drtí rozdílem několika tříd.

"Tigers nebo Děkanka si vždy počínala hodně suverénně, proto chceme vyrovnanou sérii. Pošesté za sebou budeme mít medaili. Zatím jsme pravidelně střídali stříbro a bronz, proto věříme, že teď získáme zlato," dodal šéf klubu Martin Musil.

Věří, že tým se bude moci spolehnout na fanoušky, kteří extraligový klub podporují v hojném počtu. "Prioritou je pro nás hrát tak, aby byl florbal zajímavý právě pro ně. Chceme to odehrát důstojně vyhrát jedno utkání hned o víkendu," prohlásil Musil.

Magdalena Šindelová (Tigers)

Magdalena Šindelová

Zuzana Jelínková (7) v zápase s Norskem na MS

Zuzana Jelínková

Favorizované Tigers jsou před startem finále opatrné. "Všichni nás pasují za největšího favorita, ale my se tak necítíme. Bohemians udělaly kus práce, mají mladý tým," pochválila soupeře trenérka úřadujících mistryň Markéta Šteglová.

"Doufám, že finále bude vyrovnanější, než naše semifinálová série," poukázala na tři duely s Libercem, který inkasoval celkem 26 branek.

Tým v průběhu sezony ztratil dvě opory, které ukončily kariéru - Ilonu Novotnou a Kláru Rozumovou. "S jejich odchody jsme se vyrovnaly - prostě ty góly musíme teď dávat my ostatní," smála se kapitánka týmu Magdalena Šindelová.

Tigers v závěru nadstavbové části ztratily unikátní sérii 77 vítězných ligových zápasů. "Tohle jednou přijít muselo, žádnou tragédii jsme z toho nedělaly. Prohrály jsme si to koncentrací, nehrály jsme, co jsme měly. Teď se musíme koncentrovat na finále, na které se těšíme," dodala Šindelová.

Obě reprezentační spoluhráčky ale nepředpokládají, že by se v rámci finálové rivality přestaly (jako třeba po vzoru jiných sportů) zdravit. "Kdepak, tohle u nás neexistuje, budeme se spolu normálně bavit," prohlásila Šindelová.

"Nemám problém," přidala se Jelínková. "Rozhodně bych se jen nevybavovala s někým, koho neznám," smála se.

program finále

celá série se odehraje v hale na Podvinném mlýně

Neděle 4. dubna - 1. zápas:
16:00 Herbadent Tigers SJM - FbŠ Bohemians

Pondělí 5. dubna - 2. zápas:
16:00 Herbadent Tigers SJM - FbŠ Bohemians

Sobota 10. dubna - 3. zápas:
16:00 FbŠ Bohemians - Herbadent Tigers SJM

Neděle 11. dubna - případný 4. zápas:
16:00 FbŠ Bohemians - Hergadent Tigers SJM

?? - případný 5. zápas:
??
Herbadent Tigers SJM - FbŠ Bohemians

Vzájemné zápasy v sezoně: Tigers - Bohemians 4:2, 7:6P, 7:3
Vzájemné zápasy v play off: 2007-08 finále: Děkanka - Bohemians 12:2, 8:2, 7:2

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze