Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Favorité se v Roztěži posunuli dopředu, daří se Angličanům

Čerstvý padesátník Gary Wolstenholme byl řadu let amatérem. Profesionálem se stal až před dvěma lety. | foto: Martin Kabát

18 2010
Na hřišti u Kutné Hory vede Gary Wolstenholme, hned za ním je Mark Belsham. Češi Jiří Seifert a Jan Juhaniak jsou až na spodu výsledkové listiny.

V čele seniorského golfového turnaje Casa Serena Open se i po 2. kole udržel Angličan Gary Wolstenholme. Ve vedení se oproti pátku osamostatnil a má náskok jedné rány před krajanem Markem Belshamem.

Hlavní favorité se během druhého dne zlepšili: vedoucí muž evropského žebříčku Boonchu Ruangkit z Thajska se díky výkonu 66 ran posunul na průběžnou jedenáctkou příčku, o pět míst níže je obhájce titulu Peter Mitchell z Anglie.

Gary Wolstenholme, Casa Serena Open, 2. kolo

Gary Wolstenholme se rozcvičuje na druhé kolo Casa Serena Open.

Wolstenholme, jenž teprve před měsícem naplnil podmínku startu mezi seniory dovršením věku padesáti let a je mezi staršími kolegy benjamínkem, dokázal na rozdíl od Australana Mike Claytona navázat na páteční výkon. Lídra nezastavilo ani double-bogey na osmé jamce, protože jinak byl bezchybný.

"Na titul však ještě nemyslím. Snažím se soustředit vždy na tu ránu, která mě čeká, a uvidíme, co to přinese v neděli. Můj náskok není velký," konstatoval lídr.

Belsham prokázal velkou vyrovnanost a stejně jako v pátek obešel roztěžské hřiště na 67 úderů. Do hry o místa v elitní desítce bude chtít zasáhnout i Mitchell či jeho krajan Carl Mason, který rovněž potvrdil nadvládu Angličanů. Těch je zatím mezi dvacítkou nejlepších hned osm.¨

"I když se to nezdá, jsem spokojený. Hrál jsem mnohem lépe než na úvod," prohlásil Mitchell.

Mark Belsham, Casa Serena Open, 2. kolo

Mark Belsham ztrácí na lídra pouhou ránu.

Z dvojice Čechů se opět více dařilo Jiřímu Seifertovi, který zahrál 72 ran a udržel se ve hře o umístění v elitní padesátce. "Dařily se mi rány do greenu a oproti včerejšku jsem i lépe patoval," pochválil se Seifert za výkon jednu ránu nad par.

Jeho krajan Jiří Juhaniak se druhým kolem protrápil - na dvou jamkách zapsal triple-bogey a oproti pátku se zlepšil jen o jednu ránu. "Hřiště mi znovu nedalo ani ránu," litoval Juhaniak, jenž s výsledkem +15 figuruje až na 75. místě z 78 účastníků.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze