Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fanoušek spadl na střídačku Hradce, jemuž fandil. Zranil sebe i hráčku

Klára Rosenbaumová z Hradce Králové je ošetřována poté, co jeden z fanoušků přepadl přes zábradlí a z výšky minimálně tří metrů se po hlavě zřítil na záda nic netušících basketbalistek. | foto: Vilém Fischl

18 2015
Dramatická nebasketbalová chvíle doprovodila závěr prestižního derby mezi hráčkami Trutnova a Hradce Králové. V předposlední minutě zápasu totiž na lavičku, na které seděly střídají hráčky Hradce, spadl z tribuny nad ní jeden z fanoušků. Ten přepadl přes zábradlí a z výšky minimálně tří metrů se po hlavě zřítil na záda nic netušících basketbalistek.

Pro hráčky to byl ohromný šok, navíc v případě Kláry Rosenbaumové nešlo jen o něj a v následujících minutách, v nichž bylo utkání přerušeno, byl u hradecké střídačky k vidění málokdy vídaný a nepříjemný obrázek. Na jedné straně lavičky pro náhradníky směrem do hřišti lékaři ošetřovali hráčku Rosenbaumovou, na druhé hned pod tribunou fanouška.

Fotogalerie

První se z palubovky za potlesku diváků zvedla Rosenbaumová, která bude podle vyjádření hradeckých trenérů v pořádku. Fanouškovi to trvalo mnohem déle, kvůli pádu a patrně i nějakému alkoholu v krvi byl otřesený. I proto byl následně převezen do nemocnice, kde však podle informací klubu nezjistili vážnější poranění a záhy byl propuštěn.

A paradox na závěr. Fanoušek patřil do skupinky skalních, která v trutnovském derby, v němž nakonec domácí Kara v souboji loni v lize třetího s druhým zvítězila 69:60, fandila právě hradeckým hráčkám.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze