Momentka z extraligového zápasu Plzeň versus Lovosice. Domácí házenkáři podlehli 23:30 a soupeři přepustili druhé místo v tabulce. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Házenkáři Lovosic porazili oslabenou Plzeň o sedm branek

• 0
Házenkáři Lovosic zvítězili v 16. kole extraligy v hale oslabené Plzně 30:23 a posunuli se před západočeského protivníka na druhé místo tabulky. Na vedoucí Zubří jim chybí bod, třetí Plzeň ztrácí dva.

Úvod zápasu vyšel lépe domácímu Talentu, který přitom nastoupil bez zraněných spojek Stehlíka a obou bratrů Tonarů, na začátku druhé čtvrthodiny ale Lovci stav otočili a poločas vyhráli o tři branky. Ve druhé půli se domácí házenkáři dokázali přiblížit na rozdíl gólu, závěr však vyzněl jasně pro Lovosice. Deseti brankami se blýskl kanonýr hostů Motl.

„Nejtěžší bylo naformátovat hráčům do zápasu hlavu, protože jsme samozřejmě věděli o velkém oslabení Plzně. Odehráli jsme výborný zápas v obraně a v každém poločase nás důležitými zákroky podrželi brankáři. Krizový moment přišel ve druhé půli, kdy se Plzeň dokázala přiblížit na rozdíl jediné branky, ale pak naštěstí přišla naše branková šňůra,“ uvedl na klubovém webu trenér Lovosic Milan Berka.

Zubří v sobotu zvítězilo v Brně 27:24. Dva body na něj ztrácí i čtvrtá Karviná, která vyhrála o pět branek v Kopřivnici.