Lovosičtí házenkáři slaví výhru. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Házenkáři Lovosic porazili vedoucí Zubří, repríza finále skončila smírně

• 0
Házenkáři Lovosic porazili v šlágru desátého kola extraligy vedoucí Zubří 26:24 a v tabulce na soupeře ze čtvrtého místa ztrácejí jediný bod. Dlouho vyrovnané utkání rozhodli v závěru ve svůj prospěch domácí, ačkoli ještě osm minut před koncem vedlo Zubří 23:20. V repríze finále minulého ročníku remizovala Plzeň s mistrovskou Duklou 31:31.

Lovosice se musely obejít bez zdravotně indisponovaného trenéra Milana Berky. Deseti brankami se na výhře Lovců podílel nejlepší extraligový kanonýr Jiří Motl, Václav Klimt zaznamenal o dvě trefy méně.

Souboj mezi Plzní a Duklou skončil na západě Čech remízou 31:31. Plzeň přitom od výhry dělily pouhé tři vteřiny. V tabulce zůstala druhá a přiblížila se Zubří na rozdíl bodu, Pražané jsou nadále šestí.

Oba celky v úvodu sezony zůstaly za očekáváním, zejména Dukla se trápila venku. V plzeňské hale Lokomotiva ale dobře začala, v 29. minutě vedla 16:11 a do šaten si nesla čtyřbrankový náskok (17:14).

Plzeňský házenkář Jan Chmelík pálí na branku Dukly.

„Udělali jsme zase strašně chyb jak v přihrávkách na pivota, tak v koncovce. Chybovali jsme v postupném útoku a ztráceli jistotu. To si nemůžeme s tak silným soupeřem vůbec dovolit,“ citoval Deník rozmrzelého trenéra domácího Talentu Michala Tonara.

Jeho svěřenci po přestávce začali ztrátu stahovat, ve 40. minutě vedli o gól a skóre se pak neustále přelévalo. Když zbývalo do konce 13 sekund, Milan Ivančev přiblížil Západočechy k vítězství. O vyrovnání se postaral Vojtěch Patzel.

„Výsledek je pro mě zklamání. Měli jsme uhrát dva body. V postupném útoku se na každý gól nadřeme. Dát 31 gólů je hezké, ale těch chyb včetně poztrácených míčů z naší strany je hodně. Proto jsme dostávali góly z rychlých protiútoků. To nemá nic společného s hrou obrany. Naše defenziva nebyla špatná,“ řekl Tonar.