Plzeňský Milan Škvařil (uprostřed) v souboji s Ondřejem Šimůnkem (vlevo) a...

Plzeňský Milan Škvařil (uprostřed) v souboji s Ondřejem Šimůnkem (vlevo) a Radkem Mrázem z Dukly. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Házenkáři Plzně porazili Duklu, Lovosice po boji udolali Frýdek-Místek

• 0
Házenkáři Lovosic odpověděli v 1. kole extraligové nadstavby na páteční úspěch Plzně a po výhře 23:21 nad Frýdkem-Místkem ztrácejí na lídra skupiny o titul nadále dva body. Plzeň a Lovosice čeká v příštím kole vzájemný zápas.

Ačkoliv Frýdek-Místek přijel jen s osmi hráči do pole, favorit zlomil jejho odpor až po změně stran. V úvodu druhého poločasu vedli hosté ještě 14:12, pak však skoro čtvrthodinový úsek vyhráli domácí 7:1 a vítězství přes pokračující odpor soupeře udrželi.

Na třetí místo se posunuly Hranice, které zvítězily na palubovce mistrovského Jičína 24:18 a vyměnily si s ním pořadí. Domácí propadli ve druhém poločase, ten první prohráli jen o gól.

Plzeň rozhodla vyrovnaný zápas s Duklou až v poslední desetiminutovce. V ní ani jednou neinkasovala a otočila výsledek ze stavu 20:22. Od 24. minuty přitom Západočeši hráli bez svého nejlepšího střelce Milana Škvařila, který si vykoledoval červenou kartu za faul na polovině hřiště. Za této situace potvrdil pozici dvojky mezi plzeňskými kanonýry Petr Linhart se sedmi góly.

Skupina o titul:

Lovosice - Frýdek-Místek 23:21 (12:13)
Nejvíce branek:
Klimt 6, Landa 3, Motl 3/1 - Dyba 6, Strack 4, Mynář 3. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/1. Vyloučení: 8:3. Diváci: 500.

Jičín - Hranice 18:24 (9:10)
Hlava a Naimann po 4, Skopal 3 - Stržínek 6, Čadra a Šíra po 4, Galus 4/2. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/0 - 2/2. Vyloučení: 3:2. ČK: 30. Brož (Hranice). Diváci: 640.

Plzeň - Dukla Praha 26:22 (12:11)
Linhart 7, Petrovský 6/3, Vinkelhöfer 4/1 - Jeníček 4, Piskač 4/2, Syřínek a Bělohlav po 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 7/4 - 3/3. Vyloučení: 0:3. ČK: 28. Škvařil (Plzeň). Diváci: 980.

KP Brno - Přerov 28:29 (12:16)
Hubáček 8, Hanták 6 - Hardt 10, Veřmiřovský  7. Rozhodčí: Bečička, Horák. Trestné hody: 5/5 - 4/ 4. Vyloučení: 3: 6. Diváci 350.

Karviná - Kopřivnice 32:20 (12:8)
Chudoba 8/4, Vala, Vančo a Vučkovič po 4 - Jan Gřes 5, Bajgar 3, Hojník 3/3. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 5/4 - 6/4. Vyloučení: 9:2. ČK: Sliwka (Karviná). Diváci: 262.

Zubří - Zlín 24:20 (9:10)