Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Exhibice ve slalomu: Krpálka naštval trenér, Vítkovou pomalé lyže

Judista Lukáš Krpálek v exhibiční závodu v obřím slalomu v Harrachově.ČEZ KSN Cup. | foto: ČTK

29 2017
Olympijský vítěz Lukáš Krpálek byl ve vzájemném souboji v obřím slalomu pomalejší než jeho trenér Petr Lacina. "Pěkně mě to štve," utrousil nejlepší český judista po exhibičním závodu v Harrachově, ale na druhou stranu přiznal, že na sjezdových lyžích stál naposledy před třemi lety.

To biatlonistka Veronika Vítková si postěžovala na pomalé lyže. „Nikdo se jim několik let asi nevěnoval, příště si beru svoje skialpinistické lyže,“ komentovala to s úsměvem.

Biatlonistka Veronika Vítková při exhibičním závodu v obřím slalomu v...

Biatlonistka Veronika Vítková při exhibičním závodu v obřím slalomu v Harrachově.

Tradičního exhibičního ČEZ KSN Cupu v obřím slalomu se v Harrachově zúčastnili také další čeští sportovci. Nejlepší z nich byl bývalý juniorský mistr světa ve slalomu Filip Trejbal, který o sekundu porazil někdejšího skikrosaře Tomáš Krause. Nechyběl bývalý snowboardcrossař Michal Novotný či fotbalisté Luděk Zelenka a Petr Švancara.

Krpálek sjezdovému lyžování příliš neholduje, naposledy na svahu stál před třemi lety právě v Harrachově. „Takže to bylo asi trochu vidět,“ pousmál se olympijský vítěz z Ria. Raději má skialpinistické lyže. „Tam si vyšlapu do kopce, je to trochu něco jiného, ale jsem určitě rád, že jsem se mohl urvat z tréninku a zalyžovat si. Ale trenér se mi trochu vysmívá, což mě štve,“ čertil se naoko.

Hned po závodech se začal věnovat nabírání hmotnosti. „Teď jsem si dal dva talíře plné masa, kila jdou pomalu nahoru, je to dlouhodobá práce,“ řekl, když si pochutnával na grilovaném býčkovi. „Teď jsem na 115 kilech, jde to pomalu,“ prohlásil. Přesto si musel už několikrát pořídit nové věci. „Jsem tak nějak větší, plno oblečení mi už není a bude hůř,“ usoudil s úsměvem Krpálek, který přestoupil do vyšší váhové kategorie.

Vítková stála na sjezdovkách po roce. „Mám radši skialpy, už jsme byli minulý týden, takže s těma sjezdovkama to moc nešlo,“ litovala trochu, ale brala všechno s nadhledem. „Pro mě jsou skialpy zpestřením, odreagováním, i když to lidi moc nechápou, že se po sezoně zase ženu za sněhem,“ usmála se.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze