Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Evropské semifinále? Byla bych spokojená, říká plavkyně Strapková

Plavání: znak žen | foto: AP

11 2010
Ve středu dopoledne se na mistrovství Evropy v maďarské Budapešti představí zlínská plavkyně Markéta Strapková. Držet palce jí budou čeští fanoušci při znakařských závodech na 50 a 100 metrů.

"Nejdůležitější pro mě je zaplavat závody v osobním rekordu. A kdyby to stačilo na postup do semifinále, byla bych velice spokojená," přiznala 22letá plavkyně.

Na které trati si víc věříte?
Víc asi na padesátce. Ale myslím, že to bude dost nabité. Bude to otázka desetin. Stačí špatný start a může mě to posunout o několik míst dozadu. Ale snad se to podaří.

Čím je specifický bazén v Budapešti?
Diváci jsou výborní, je tu skvělá atmosféra. Počasí je zatím dobré, dnes nám tu celý den svítí sluníčko. I když trochu mi vadí, že se není kde schovat. Alespoň ne tak, aby byl v dohledu závodní bazén.

V čem přesně spočívá letošní změna plavek?
Problémem bylo, že polyuretanové plavky podobně jako neopren nadnáší a zvyšují rychlost. Proto od letoška platí nová pravidla o délce, střihu a materiálu závodních plavek. To znamená, že muži smí mít plavky od pasu po kolena. Ženy musí mít holá ramena a celé paže a plavky musí být taky pouze po kolena a záda bez zipu. A musí být pouze z textilního materiálu.

Vaši přípravu narušilo zranění z vysokoškolského florbalu. Už jste v pořádku?
Kotník, který jsem si podvrtla na začátku června, už je mnohem lepší. Ve vodě na to ani nemyslím.

Jak vám to vůbec s hokejkou jde?
No, nijak zvlášť. Moc nemusím konfliktní sporty. Ale ráda si zahraji volejbal, jezdím na kole, na bruslích. Taky mě baví kajak a v zimě nejradši vyrazím na snowboard.

Jak dobrá jste studentka?
Studuji na Univerzitě Palackého v Olomouci Fakultu tělesné kultury obor Aplikovaná tělesná výchova. V říjnu nastupuju do třeťáku. No, mezi premianty zrovna nepatřím, ale myslím, že jsem docela dobrá studentka. Někdy si sice nechávám učení na poslední chvíli, ale vždy to nějak stihnu...Najdete na iDNES.czmobilní verze