Schilb byl znovu lídrem Galatasaraye. Real Madrid sesadil CSKA

• 0
Basketbalisté Galatasaray Istanbul nestačili v domácím utkání 21. kola Euroligy na Panathinaikos Atény 79:84. Nepomohl ani příspěvek českého reprezentanta Blakea Schilba, který byl s 14 body, pěti doskoky a čtyřmi asistencemi nejužitečnějším hráčem svého týmu.

Euroliga poprvé v sezoně mění lídra. Real Madrid uspěl v hale Baskonie 79:71 a o bod překonal dosavadní jedničku CSKA Moskva. Crvena zvezda Bělehrad doma podlehla Anadolu Efes Istanbul 72:86, skončila tím její sedmizápasová vítězná série.

Galatasaray vévodilo duelu s řeckým vicemistrem pouze v úvodní čtvrtině, vedlo už 20:9. V následujících částech pak stíhalo soupeře, který si ve druhé desetiminutovce vypracoval několikabodový náskok. Ale otočit výsledek už nedokázalo.

Panathinaikos, který v pátek 3. února slaví 109. výročí založení klubu, založil svůj úspěch na střelbě z dálky. Jeho hráči proměnili 16 z 31 vystřelených trojek. Klub z Atén si vylepšil euroligovou bilanci na 12 výher a devět porážek, Galatasaray zůstává u dna soutěže s šesti vítězstvími a 15 prohrami.

„Od nynějška se chceme prezentovat dobrým basketbalem a naším hlavním cílem bude vybojovat turecký titul,“ nechal se slyšet kouč Ergin Ataman. Galatasaray by v příští sezoně mělo nastupovat v Eurocupu.

Trojkostroj Panathinaikosu

Schilb, který odehrál přes 35 minut, zdaleka nejvíce ze svého týmu, byl vidět hlavně ve třetí čtvrtině, kdy nastřílel 10 ze svých 14 bodů. V konečném součtu má na kontě užitečnost 21. Tibor Pleiss nastřílel 15 bodů a byl nejlepším střelcem poraženého celku, navíc doskočil pět míčů. Vlado Micov si připsal 14 bodů.

Nejlepším střelcem utkání byl hostující Mike James s 18 body, po 15 bodech si připsali Chris Singleton a James Feldeine.

Real Madrid uspěl ve španělském derby v hale Baskonie 79:71. Mužem zápasu byl jeho nejmladší účastník - stále ještě sedmnáctiletý Luka Dončič. Slovinský zázrak zaznamenal 16 bodů, devět doskoků a šest asistencí za necelých 25 minut na hřišti.

Luka Dončič kouzlí proti Baskonii

03.února 2017 v 22:02, příspěvek archivován: 03.února 2017 v 22:41

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Hosté z Madridu se ve Vitorii domácím ve skóre pozvolna, ale jistě vzdalovali, vyhráli všechny čtyři čtvrtiny. V úvodu čtvrté čtvrtiny nasázel Dončič devět bodů svého týmu za sebou. Sekundovali mu Jeffery Taylor se 16 body a Gustavo Ayón s 11 body.

Baskonii šéfovali Radrigue Beaubois s 20 body, Ádám Hanga s 12 body a Johannes Voigtmann s 10 body, 13 doskoky a pěti asistencemi. Tradiční tahoun Shane Larkin zůstal na pěti bodech, když proměnil jen dvě z 11 střel.

Crvena zvezda začala zápas v Bělehradě lépe než hosté z Anadolu Efes Istanbul, přesto o poločasové pauze ztrácela 36:47 a v duelu s tureckým vicemistrem padla 72:86.

Derrick Brown pomohl Anadalu double-double 20 bodů a 11 doskoků, DeShaun Thomas zářil hlavně v závěru a připsal si 17 bodů, Bryant Dunston se podílel na výhře 16 body. Thomas Heurtel se blýskl 12 body a především 15 asistencemi. Srbský matador Marko Simonovič táhl Zvezdu 17 body.

Euroliga basketbalistů - 21. kolo

Galatasaray Istanbul - Panathinaikos Atény 79:84 (za domácí Schilb 14 bodů, 5 doskoků, 4 asistence)
Baskonia Vitoria - Real Madrid 71:79
Crvena zvezda Bělehrad - Anadolu Efes Istanbul 72:86