Takhle Ester Ledecká závodila v Pchjongčchangu loni během OH. Teď na korejský triumf navázala ve Světovém poháru. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Vítězný návrat do Pchjongčchangu. Ledecká přidala na prkně další triumf

• 52
Po startech na lyžařském světovém šampionátu v Aare se Ester Ledecké povedl vítězný návrat do Světového poháru ve snowboardingu. Česká zimní obojživelnice vyhrála v Pchjongčchangu závod v paralelním obřím slalomu. Na trati, kde loni slavila olympijské zlato, získala už sedmnáctý triumf v seriálu.

Trojnásobné vítězce Světového poháru v paralelních disciplínách Ledecké vyšel po dvou měsících návrat na snowboard skvěle. Vždyť v neděli ještě dojela sedmnáctá ve sjezdu na mistrovství světa v alpském lyžování ve švédském Aare.

„Mám z toho samozřejmě velkou radost. Vypadá to, že jsem to na snowboardu úplně nezapomněla,“ líčila Ledecká v tiskové zprávě. „Trochu jsem se potřebovala rozkoukat a potrénovat, protože moje soupeřky v první šestnáctce jsou každý rok neuvěřitelně vyrovnané, špičkové závodnice. A pořád se zlepšují, potvory,“ smála se.

Finále paralelního obřího slalomu v Pchjongčchangu mělo stejné obsazení jako na olympiádě - a Ledecká v něm Němku Selinu Jörgovou znovu jasně porazila.

„Je to něco jiného, není to tady celé zasíťované ostnatými dráty, jsou tady i jiní lidé než závodníci a jejich doprovod, celkově je to takové živější,“ srovnávala vítězka současné  podmínky s olympijskými. „Jinak je hezké se vrátit zpátky, mám místní kopec ráda.“

V neděli je v Koreji na programu další paralelní obří slalom. O týden později se SP přesune do čínského střediska Secret Garden, v kterém se v roce 2022 pojede olympijský závod v rámci zimních her v Pekingu.

Ve Phoenix Parku si Ledecká počínala suverénně. Vyhrála už kvalifikaci a v osmifinále vyřadila Švýcarku Julii Zoggovou. Ve čtvrtfinále si poradila se Slovinkou Glorií Kotnikovou a v semifinále s Rakušankou Sabine Schöffmannovou.

Češka odjela všechny jízdy v modré dráze a i Jörgové, vítězce letošního mistrovství světa v Park City, kterého se Ledecká kvůli lyžařskému šampionátu nezúčastnila, rychle ujela. V cíli měla náskok 73 setin a vítězně máchla vzduchem rukou se zaťatou pěstí.

„Po snowboardu už se mi hodně stýskalo, byla to dlouhá pauza,“ kývla spokojená šampionka.

V této zimě startovala ve snowboardingovém seriálu teprve potřetí a podruhé zvítězila. V prosinci v italské Carezze prohrála v paralelním obřím slalomu ve finále a poté ve stejné disciplíně triumfovala v Cortině d’Ampezzo. Po dosavadních čtyřech závodech vede celkové hodnocení a

Závody SP ve snowboardingu v Pchjongčchangu

Paralelní obří slalom:

Muži: 1. Košir (Slovin.), 2. Mathies, 3. Prommegger (oba Rak.), ...Brůžek (ČR) diskvalifikován v kvalifikaci.

Průběžné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Fischnaller (It.) 2130, 2. Prommegger 1960, 3. Karl (Rak.) 1740, ...53. Brůžek 49.

Ženy: 1. Ledecká (ČR), 2. Jörgová (Něm.), 3. Schöffmannová (Rak.).

Průběžné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Ledecká 2800, 2. Ochnerová (It.) 2350, 3. Jörgová 2079, ...51. Žďárská (ČR) 37.