Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ledeckou trápí střevní chřipka. Sjezd v Ga-Pa nejspíš nepojede

Ester Ledecká ve sjezdu v Lake Louise. | foto: AP

20 2017
Garmisch-Partenkirchen (Od naše zpravodaje) - Před týdnem v rakouském Altenmarktu-Zauchensee vyhrála poslední trénink před sjezdem, ten závodní se jí už ale tak nepovedl, dojela šestatřicátá. Na další body chtěla Ester Ledecká ve Světovém poháru alpských lyžařů zaútočit v sobotním sjezdu v Garmisch-Partenkirchenu, jenže možná startovat vůbec nebude. „Měla těžkou noc, start jí nedoporučím,“ říká trenér Tomáš Bank.

Loni tady zažila velkou premiéru.

Poprvé startovala ve Světovém poháru na lyžích a hned 24. místem ve sjezdu bodovala. Den na to si připsala další body za 25. místo v super-G. Od té doby v seriálu bodovala ještě pětkrát, nejlépe dojela devatenáctá v super-G v Lake Louise.

Další body ale o víkendu nejspíš nepřidá. „Nechci jí nic zakazovat, ale ztratila hodně tekutin, a i když už je teď v pořádku, měla by ještě odpočívat,“ myslí i si trenér Tomáš Bank.

Ledecká v Ga-Pa odjela ještě čtvrteční trénink, kdy dojela devatenáctá. „Ale už tehdy mi hlásila, že je unavená,“ říká Bank.

O víkendu měla v plánu sobotní sjezd a nedělní superobří slalom. „Ale nedoporučil jsem jí startovat, i když ona moc chce. Je to jeden z těžších sjezdů. A my stejně nepojedeme celý program seriálu, takže nevadí, když nepojede,“ řekl Bank v Ga-Pa novinářům.

Rozhodnutí o startu Ledecké ve sjezdu padne až ráno. „Je nalosovaná, děláme všechno, jako normálně,“ vysvětluje kouč. Zdravotní problémy měly i další lyžařky. „S lékaři jsme to řešili, ale spíš na dálku po telefonu, protože k ní moc nechtěli, je to infekční,“ usmál se Bank.

Reálnější je v tuto chvíli varianta, že Ledecká vynechá sobotní sjezd a pojede až nedělní super-G. „To by bylo ideální,“ uzavírá Bank.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze