Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Engeho zbrzdily zastávky v boxech

15 2000
S p i e l b e r g - Šestnácté místo po dvou zastávkách v boxech obsadil český automobilový jezdec Tomáš Enge v sedmém podniku mezinárodního mistrovství vozů formule 3000 na rakouském okruhu A1-Ring. Dnešní závod, v kterém Enge zajel nejrychlejší kolo, vyhrál Francouz Nicolas Minassian. Vítěz tak srovnal bodově krok v čele šampionátu s Brazilcem Brunem Junquierou, který dnes vyšel naprázdno. "Věřil jsem, že se dokážu prosadit více dopředu. Vůz jsme měli perfektně nastavený a dařilo se mi zajíždět rychlá kola," uvedl Enge.

Zdánlivě skvělý start Belgičanů Saelense a Van Hooydonka hodnotil sportovní komisař závodu jako předčasný a oba museli po penalizaci do boxů. V čele se tak od druhého kola objevil Minassian a udržel vedení až do cíle závodu, v jehož průběhu se na trati dvakrát objevil bezpečnostní vůz.

Enge byl po startu dvanáctý, ale v průběhu prvního kola Brazilec Bernoldi narazil do jeho pravého zadního kola a český jezdec musel do boxů. Po výměně kola klesl na dvacáté místo. Krátce poté se objevil na trati poprvé bezpečnostní vůz a po restartování začínal Enge sedmnáctý. Jeho nový týmový kolega Tomas Scheckter strávil hodně času v boxech opravou.

Třiadvacetiletý Enge zajížděl nejrychlejší kola a propracoval se až na desáté místo. Ve 23. okruhu se pokusil vybrzdit Itala Picciniho, ale dostal smyk a poškodil přední křídlo. "Při zbrždění před zatáčkou se mi zablokovala zadní kola a dostal jsem smyk," vysvětlil Enge situaci, po níž musel znovu do boxů.

V závěrečné části závodu překonal znovu rekordní kolo. "V dané situaci už se nedalo víc dělat. Během jízdy jsem měl možnost zaregistrovat na tribunách hodně českých fanoušků s vlajkami, taková podpora na závodech vždy potěší," dodal Enge.

Výsledky:
1. Minassian (Fr.) 1:10:42,354, 2. Wilson -1,414 s., 3. Manning (oba Brit.) -5,908, 4. Webber (Austr.) -6,135, 5. Melo (Braz.) -6,950, 6. Alonso (Šp.) -7,221,...16. Enge (ČR) -1 kolo.

Průběžné pořadí po sedmi závodech:
1. Minassian a Junquiera (Braz.) oba 38, 3. Webber 17, 4. Saelens (Bel.) a Wilson oba 12, 6. Manning 10,...13. Enge 4.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze