Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co takhle desetiboj? Evropská medailistka Klučinová by se nebála

Pětibojařka Eliška Klučinová ve vrhu koulí. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

7 2015
Ráno v půl osmé přišla do 02 areny, v deset začala závodit, před třetí hodinou lehce poobědvala a v šest večer slavila bronzovou medaili. První pro české barvy z evropského šampionátu. Tak vypadal pátek vícebojařky Elišky Klučinové.

V novém českém rekordu 4 687 bodů dosáhla na svoji první velkou „dospělou“ medaili. „Dalo by se říct, že radost a euforie veškerou únavu zahnaly, ale není to tak docela pravda, Byla to fuška,“ pokyvuje hlavou s jednodenním odstupem šestadvacetiletá rodačka z Prahy. Nyní vlastní dva domácí rekordy, neboť jí patří i ten sedmibojařský (6 460 bodů).

Pětiboj je podle ní opravdu těžký. „Můj trenér František Ptáčník tvrdí, že letní sedmiboj je těžší, ale já si to nemyslím. Tam jsou na všechno dva dny, ale zvládnout pět disciplín za den a v potřebné kvalitě, to už dá zabrat. Pětiboj je mnohem náročnější.“

V O2 areně jen při závodění strávila osm hodin. Přestávky nejsou dlouhé a většinou je využívala k přesunům ze sektoru do sektoru, jednou i k masáži. Největší odmlka, dlouhá hodinu a půl, byla mezi koulí a čtvrtou disciplínou, dálkou. Bylo by ale omylem domnívat se, že atletka prchala do nedalekého hotelu na jídlo.

Fotogalerie

„Do haly nám přivezli oběd, krásně připraveného lososa. Ale to já nemohla - přivezla jsem si z hotelu svoji stravu, kterou si vždycky chystám. Teď to byly vločkové sušenky smíchané s banánem, to mám ráda,“ přiznává a potom prozradí malé tajemství.

„Od Nového roku jsem si dala předsevzetí - nedám si ani kapku jakéhokoli alkoholu, a sladím jenom medem. A je vidět, že to pomáhá,“ pochvaluje si. „Ale snad to teď nebude vypadat, že jsem byla alkoholička,“ usmívá se.

Největší nervy při bronzovém závodě prožila při skoku do výšky, kdy hned základní výšku překonala až napotřetí. „To jsem byla na mrtvici, v sektoru to hodně pružilo,“ vybaví si nejtěžší páteční chvíle.

„Ale pak jsi všechno napravila a skočila 186, je to tvoje parádní disciplína,“ řekne trenér Ptáčník. „Kdepak, Eliška, to je závodnice, navíc psychicky hodně silná,“ dodá s evidentním potěšením.

Mimochodem, zkusila by nejvšestrannější česká atletka desetiboj? „Proč ne? Docela ráda. Tyčka by určitě byla zajímavá, zkusila jsem ji jen jednou v životě, ještě v dorostu. S diskem bych problém neměla a čtvrtka? Tu bych taky zvládla, i když trenér si myslí, že bych právě s ní měla velký problém,“ usměje se a mrkne na Františka Ptáčníka.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze