Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Elin prý odvezla Tigera z léčebny. Ale zatím jen domů, ne na turnaj

Itálie se aférou Tigera Woodse baví. Údajná milenka č. 9 světového golfisty č. 1 Loredana. | foto: Profimedia.cz

8 2010
Kolem Tigera Woodse pomalu není zprávy, kterou by nešlo dementovat. A dokud on sám nedá vědět, bude ještě hodně takových o jeho návratu, jakou nejprve zveřejnili a pak dementovali v Austrálii. Ne, v příštím týdnu na světové jamkovce nejlepšího hráče světa golfový svět patrně neuvidí.

Takové tvrzení lze však zveřejnit jen s vědomím, že i negaci je možné dementovat.

Vývoj zprávy byl tento: v pátek oznámil deník Melbourne Herald Sun, že Woods ukončí svou přestávku na neurčito 17. února na zmíněném podniku série World Golf Championship v Dove Mountain v Arizoně. Týž den, vzhledem k časovému posunu o několik hodin později, citoval informaci server BBC s komentářem svého golfového experta Iaina Cartera, že "je obtížné jí uvěřit".

Přes víkend byla zpráva k dispozici všemožným diskusím (a pokleslým médiím k opapouškování bez udání zdroje). Dnes se objevilo cosi jako dementi znovu v Austrálii. Woodsův caddy Steve Williams se pro Sydney Morning Herald uvolil označit zprávy o návratu za nepravdivé. A to bylo vše, co řekl.

Rachel Uchitelová

Taková pěkná přestřelka mezi městy má patřičný šmak spíš pro znalce tamních poměrů. Znalcům mediálního prostoru je jasné, že prospěla oběma listům.

Ostatně, proč ne Austrálie. Woods hrál naposledy Masters v Melbourne, kde v listopadu začala aféra s objevením údajné milenky č. 1 Rachel Uchitelové v recepci hráčova hotelu. A Williams je Novozélanďan, usídlený částečně v Austrálii.

Prsten stále chybí

Amerika spíš přetřásá pravděpodobné místo Woodsova pobytu. Klinika pro léčení různých závislostí už není v kurzu. Golfista ji prý v pátek opustil.

Při pátrání po původci zprávy o tom, že Elin Nordegrenová si vyzvedla manžela na klinice Pine Grove Behavioral Health and Addiction Services Center v Hattiesburgu ve státě Mississippi, se neopatrný pátrač může zacyklit. Servery, které se unavují odvolat aspoň na nějaký zdroj, odkazují často na sebe navzájem.

Automobil před exkluzivní rezidencí Isleworth ve Widermere na Floridě, kde bydlí Tiger Woods.

(Takové fotografie vydávají agentury - automobil opouští luxusní čtvrť Isleworth ve Widermere na Floridě, kam se v pátek údajně vrátil Tiger Woods)

Zpráva se v rubrikách, přinášejících drby ze společnosti lidí jistého druhu, tak nějak povaluje mezi informací o tom, že Victoria Beckhamová touží po holčičce, a o tom, které celebrity se chystají na Super Bowl. Mimochodem Brad Pitt tam bere devítiletého adoptivního syna Maddoxe...

Pátrání po kořenech zpráv o Woodsovi je (snad) možné ukončit na stránkách etablovaného magazínu radaronline.com. Tam se objevuje asi nejucelenějších pár vět o "převozu" čtyřiatřicetiletého muže vlastní ženou. A taky zmínka o tom, že šest neděl léčby Woods podstoupil pro záchranu vztahu a rodiny, aniž by si připustil, že je skutečně sexuálně závislý.

Jestli Woodsovi zůstávají doma na Floridě, nebo se nalodili na jachtu Privacy, už jsou zase spíš dohady. Jediné, co se podařilo spolehlivě zjistit, že Elin dosud nenavlékla odložený snubní prsten.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze