Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ekologové hrozí, že naruší lyžařské mistrovství v Liberci

Ilustrační foto | foto: Radek Kalhous

25 2009
Lyžařskému šampionátu v Liberci hrozí, že jej přeruší stávka ekologů. Těm se nelíbí, že se kvůli akci vyráběl umělý sníh. "Takový postup považujeme v době, kdy je nutné šetřit, za nepřijatelný," píše se v prohlášení.

Organizace Earth First! tvrdí, že na konci loňského roku oslovila odpovědné instituce s žádostí o projednání návrhu na stanovení ekologických limitů pro pořádání mistrovství světa v lyžování.

"Dostali jsme takovou žádost a odpověděli jsme na ni," přiznává Jaroslav Podzimek, krajský radní pro životní prostředí.

Odpověď však byla negativní, kraj žádosti nevyhověl, a tak se organizace rozhodla k razantnějším krokům. Jedním z nich je narušení závodů.

"V prvé řadě chceme ale cestou sdělovacích prostředků celou věc medializovat s cílem rozpoutat veřejnou diskuzi. Výkonný výbor naší organizace rozhodl zvolit takový postup, který by vhodně a přitom dle zásad nenásilí zdůraznil význam tohoto tématu."

Earth First! zároveň připomíná, že plánovaný zásah do závodů není nezákonným aktem, ale pouze využitím ústavního práva na občanskou neposlušnost.

Autor:


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze