Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


První etapu cyklistické East Bohemia Tour v Trutnově ovládl Sisr

VÍTĚZ. První etapu East Bohemia Tour v Trutnově vyhrál František Sisr (Klein Constantia). | foto: Jan Brychta/svetcyklistiky.cz

9 2016
František Sisr (Klein Constantia) vyhrál první etapu East Bohemia Tour, závodu 2. kategorie UCI Europe Tour v Královehradeckém kraji. Etapu dlouhou 150 km se startem v Lázních Bělohrad a cílem v Trutnově ovládl v závěrečném spurtu, když za sebou nechal druhého Slovince Jana Tratnika (Amplatz BMC) a třetí skončil Martinez Francesco Zurita (Team Vorarlberg).

V úvodní části závodu se od pelotonu odpoutala čtyřčlenná skupina ve složení Andreas Umhaller (Amplatz BMC), Fridtjof Röinas (Team Sparebanken Sör), Michal Malík (Lawi Author) a Jan Kovář (Whirlpool Author), která si postupně v pátém okruhu v okolí Lázní Bělohrad vypracovala až pětiminutový náskok.

Peloton však po horské prémii, kterou vyhrál Kovář, vedoucí skupinu dojel a o vítězi se rozhodovalo až v samotném závěru etapy. „Nejtěžší byly poslední dva kilometry před koncem, protože mi Tratnik v závěru ujel. Měl jsem na něj ztrátu asi sto metrů a dlouho jsem ho nemohl dojet,“ vypravoval Sisr v cíli. Tratnika nakonec dojel před poslední zatáčkou těsně před cílem v centru Trutnova. „Tak prudkou zatáčku na kostkách jsem úplně nečekal, ale naštěstí jsme to ustáli,“ dodal.

EAST BOHEMIA TOUR. Cyklistický závod se jede v Královehradeckém kraji.
EAST BOHEMIA TOUR. Tři nejlepší z první etapy (zleva): druhý Jan Tratnik...

V závěrečné rovince pak 23letý český závodník nechal slovinského cyklistu za sebou a slavil vítězství. „Profilově to nebyla moc náročná etapa, byl v ní jeden kopec, na němž jsme se rozhodli, že by to chtělo trochu ́očesat ́ peloton, což se nám nakonec povedlo, a pak už jsme to zkusili na spurt.“

Sisr skončil druhý ve čtvrtečním městském kritériu Velká cena města Hradec Králové a po výhře v Trutnově se oblékl do žlutého dresu lídra East Bohemia Tour. Zároveň mu patří modrý dres pro nejlepšího sprintera.

V bílém dresu nejlepšího závodníka do 23 let vyjede do závěrečné druhé etapy v Opočně, Nor Fridtjof Röinas (Team Sparebanken Sör), puntíkatý dres pro nejlepšího vrchaře patří Janu Kovářovi (Whirlpool Author).

East Bohemia Tour končí v sobotu 10. září druhou etapou v Opočně (178 km).

East Bohemia Tour 2016

Výsledky - 1. etapa: 1. Sisr (Klein Constantia) 3:22:31 hod, 2. Tratnik (Amplatz BMC) -1, 3. Zurita (Team Vorarlberg) – 7, 4. Kanter (LKT Team Brandenburg) -7, 5. Trondsen (Team Sparebanken Sör) -7, 6. Jensen (Team Coop Osterhus) -7, 7. Katrašnik (Adria Mobil) -7, 8. Schönberger (Tirol Cycling Team) -7, 9. Hagen (Tirol Cycling Team) -7, 10. Bissinger (WAS Greenlife) -7.

Pořadí po 1. etapě: 1. Sisr (Klein Constantia) 3:22:21, 1. Tratnik (Amplatz BMC) -5, 3. Zurita (Team Vorarlberg) -13, 4. Roinas (Team Sparebanken) -14, 5. Kovář (Whirlpool Author) -15, 6. Kanter (Team Brandenburg) -17, 7. Trondsen (Team Sparebanken Sör) -17, 8. Jensen (Coop Osterhus) -17, 9. Katrašnik (Adria Mobil) -17, 10. Schönberger (Tirol Cycling) -17.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze