Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dvořák přežil Talence ve zdraví

31 2000
P r a h a - Ani na okamžik nepochyboval světový rekordman v desetiboji Tomáš Dvořák, že by o víkendu neobhájil loňské prvenství na prestižním mítinku v Talence. Po opatrném prvním dnu se v něm podle jeho slov probudil závodník, který zabojoval především v krizových momentech v tyči a v oštěpu a odrazil útok Erkiho Noola z Estonska. V neděli Dvořák nasbíral 4337 bodů, a kdyby je přičetl k první polovině desetiboje v Götzisu, dělal by součet rekordních 9043 bodů.

"Oproti osobáku to není žádný supervýkon, ale je slušný vzhledem k tomu, čím jsem v minulých týdnech prošel," upozornil na opakované lapálie se zraněným kolenem Dvořák, jehož světový rekord má hodnotu 8994 bodů.

Loni při zisku titulu mistra světa nastřádal Dvořák jen o jedenáct bodů více než v Talence a tehdy prohlásil, že je mu hloupé s takovým výkonem vyhrát. Ve Francii však bylo jeho hlavním předsevzetím dokončit závod ve stejném zdravotním stavu, v jakém začal. Jako výkonnostní cíl si přitom určil 8800 bodů a i přes zadržený první den za ním zaostal jen o 67 bodů.

Než se 3. září vydají desetibojaři do Sydney, bude se Dvořák věnovat také léčbě. V tomto týdnu bude cvičit a speciálně posilovat pod dohledem fyzioterapeuta Pavla Koláře. Další týden si dopřeje dovolenou s rodinou a potom spolu s Romanem Šebrlem absolvuje čtrnáctidenní přípravný kemp v maďarské Tatě. "Do Taty v podstatě utíkáme před Prahou, kde vzhledem k řadě rušivých vlivů nejsou ideální podmínky k přípravě. Tam můžeme udělat velký kus práce beze strachu, že nás někdo nebo něco bude rušit," těší se Dvořák, až si vytvoří tu správnou předzávodní pohodu.

Ta před Talence chyběla Romanu Šebrlemu, který si oproti předchozímu startu v Götzisu pohoršil více než o 500 bodů. Už před závodem nebyl velkým optimistou, ale věřil si alespoň na 8500 bodů. "Do poslední chvíle jsem doufal, že forma dojde. Ztrácel jsem však úplně všude, snad jen se čtvrtkou a patnáctkou mohu být trochu spokojen," lamentoval Šebrle.

Z nevydařeného víkendu se chce poučit a je přesvědčen, že v Sydney se na start postaví zcela jiný Šebrle. "Jsem do jisté míry rád, že k výpadku došlo v Talence. Na olympiádě už budu zase v pohodě. Pro příští rok mám jasno - budu mnohem méně startovat v individuálních disciplínách a soustředit se víc na trénování," slíbil si pětadvacetiletý desetibojař.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze