Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dvořák plánuje překonání 9000 bodů

31 2000
P r a h a - Překonání hranice 9000 bodů je jednoznačnou prioritou desetibojaře Tomáše Dvořáka před letošní sezónou. Až na druhém místě ve výčtu cílů uvádí osmadvacetiletý atlet vítězství na olympijských hrách v Sydney a jako třetí hlavní úkol si vytkl prvenství ve vícebojařské Grand Prix. "Vždy pro mne více znamenaly body než sbírání medailí. Devět tisíc bodů je pro mne důležitější už proto, že olympijských vítězů v desetiboji je celá řada, ale první za bájnou hranicí může být jenom jeden," nechal se slyšet svěřenec Zdeňka Váni.

Dvojnásobný mistr světa a od loňska světový rekordman (8994 bodů na Strahově) absolvuje v tomto roce královskou atletickou disciplínu třikrát, poprvé již o nadcházejícím víkendu v Götzisu, na konci července v Talence a na závěr ten nejdůležitější, olympijský závod v Sydney.  Nevylučuje, že ve všech třech případech se bude devítitisícová meta otřásat. "Nejraději bych byl, kdybych se mohl pokusit o 9000 bodů v každém ze závodů.
Velmi tvrdě jsem trénoval a jsem už v Götzisu schopen velkého výkonu," věří Dvořák.

K otevřeným slovům ohledně hranice 9000 bodů opravňuje Dvořáka bezproblémový průběh přípravy, během níž absolvoval soustředění na Kanárských ostrovech a v italské Formii. Na jihu Evropy skupina Zdeňka Váni intenzívně pilovala techniku vrhačských disciplín pod vedením reprezentačního trenéra vrhů Jaroslava Brabce a Dvořák sklidil hned v úvodu sezóny ovoce v podobě osobních rekordů v kouli a disku.

"Sezóna začala v mnoha směrech uspokojivě, neměl jsem žádné vážnější trable a výkony jsou podobné jako v úvodu loňského roku," pověděl spokojený Dvořák, jemuž jediné trápení přináší obtíže s astmatem. "Letos je obzvlášť úspěšný rok pro alergiky. Mlátí to se mnou ode zdi ke zdi," prohodil ironicky. "Takže v poslední době mám hlavní problém, abych se neudusil a odtrénoval to, co potřebuji."

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze