Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dvojskif sester Antošových postoupil přímo do finále SP v Bledu

Jitka Antošová se zlatou medailí | foto: Libor ZavoralČTK

28 2010
Dvojskif sester Jitky a Lenky Antošových vstoupil úspěšně do prvního podniku Světového poháru ve veslování ve slovinském Bledu. České reprezentantky dnes vyhrály svou rozjížďku a postoupily přímo do nedělního finále.

Dařilo se i skifaři Ondřeji Synkovi a čtyřce bez kormidelníka ve složení Michal Horváth, Milan Bruncvík, Milan Doleček a Jan Gruber, kteří rovněž své první jízdy ovládli. Vzhledem k většímu počtu startujících však Synek postoupil do čtvrtfinále a čtyřka 'bez' do semifinále.

Stříbrný medailista z olympijských her v Pekingu Synek dnes absolvoval i druhý start. Ve čtvrtfinále byl druhý za Němcem Marcelem Hackerem a bezpečně si zajistil postup do semifinále.

Do toho z oprav postoupily i dvojskif Petr Vitásek, Jakub Houska a čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jan Kopáč, Jan Vetešník, Ondřej Vetešník.

Až v sobotu čeká oprava párovou čtyřku David Jirka, Jakub Podrazil, Jakub Makovička, Tomáš Karas. Dvojskif lehkých vah Klára Janáková, Markéta Pazderková se po dvou dnešních nezdarech představí v sobotním D-finále.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze