Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dva víkendy rozhodnou o všem

25 2006
Brno - Dlouhých pět týdnů baseballová extraliga odpočívala, aby pak v pouhých dvou víkendech rozřešila osudy zúčastněných týmů. Dneškem pro čtyři z nich nastává horké období, ze kterého buď vyjdou jako velcí vítězové, nebo jako zklamaní poražení. Kvarteto mužstev prahne po účasti v play-off, kde už však zbývají jen dvě volná místa.

Mezi zájemci jsou i dva brněnské kluby: Technika a MZLU Golden Kids.

"Čekají nás dva nejdůležitější víkendy v roce. Nic jiného než play-off nás nezajímá," hlásí Martin Střítecký, kapitán Techniky.

Jeho tým má v divokých dostizích nejlepší pozici. Za suverénními Draky Brno a pražskou Krčí, kteří už mají postup jistý, je Technika třetí. Zároveň ji ale čeká nejtěžší program – pět zápasů právě se dvěma lídry tabulky.

"Naším cílem je alespoň tři vyhrát a věřím, že na to máme. Draky už jsme jednou porazili a můžeme to dokázat znovu, na Krč si také věříme. Chceme udržet třetí místo," oznamuje Střítecký.

To celek MZLU se na 6. místě nachází v mnohem svízelnější pozici.

"Čeká nás šest zápasů a my potřebujeme šest, nebo nejméně pět výher," ví trenér Hynek Čapka.

Boj o play-off

3. Technika 16 – 14
4. Ostrava 14 – 15
5. Tegola Praha 12 – 16
6. MZLU 11 – 18

* výhry – prohry

První tři kroky čeká jeho výběr o víkendu proti přímému konkurentovi z pražské Tegoly. "Někdy se soustředí síly jen do dvou zápasů, ale my teď půjdeme na tři výhry. Nadhazovače na to máme," věří Čapka. "Zároveň ale také ještě můžeme spadnout do baráže," upozorňuje.

Jasno o všem bude už po příštím víkendu.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze