Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Problém máme v obraně na střední rozehrávce, přiznal trenér NH Ostrava

Dušan Medvecký | foto: nhbasket.cz, Matyas Theuer

17 2014
Před sezonou basketbalisté NH Ostrava pořádně obměnili kádr. A nepodařilo se jim poskládat tak silný tým jako v minulé sezoně, kdy skončili třetí. V tomto ročníku Mattoni NBL jsou po 23 zápasech s deseti výhrami sedmí.

"Každý říká, že nám to tuto sezonu nelepí, ale máme kádr na rozhraní play-off, tak to je," tvrdí ostravský trenér Dušan Medvecký. Ve středu Ostrava padla v Prostějově 71:83. Ostravští mohou zabrat už v sobotu, kdy od 17.30 hodin hostí Svitavy.

Bohužel na vaší straně převažují porážky. Z minulých šesti zápasů jste pět prohráli.
Doma jsme prohráli s Kolínem, protože jsme byli po Vánocích a nebyli jsme schopni v prvním poločase trefit koš. Zvítězili jsme ale v Jindřichově Hradci, kde prohrála Opava i Pardubice, takže buďme za to rádi.

Na svém hřišti jste prohráli i s Opavou.
S Opavou to byl vyrovnaný zápas, jenže soupeř ukázal, že má kvalitnější kádr než my. Navíc, když hraješ v osmi lidech a chybí ti zraněný pivot (Folker), který má být lídrem, tak bych neřekl, že je to špatné. Hrajeme to, na co máme.

Říkal jste, že máte tým na rozhraní play-off. Jak těžké bude udržet se mezi osmi nejlepšími celky?
Musíme vyhrávat zápasy s týmy, které jsou pod námi. A jestli budeme osmí nebo sedmí, to není velký rozdíl. Pokud tam budeme, tak odehrajeme první kolo s Nymburkem či Prostějovem, což jsou divácky atraktivní zápasy.

Každý srovnává nynější ostravské výkony s těmi z minulého ročníku ligy. V čem je rozdíl?
Každý musí vědět, že nám odešlo šest hráčů. Není tu klíčový faktor Ames. Je tady jiný rozehrávač, který není tak dobrý. Není tady Wilson, který chtěl bránit, míval deset doskoků za zápas, a není tady ani Gniadek, který také bránil, takže ta kvalita ani kvantita tu letos není. Nikdo z nás nevykřikoval, že budeme zase bojovat o medaile, protože jsme realisté a víme, že když náš nejvyšší hráč měří dva metry, tak se těžko můžeme rovnat se soupeři, jejichž podkošoví hráči mají dva osm nebo dva deset.

Přesto, nebyla obměna týmu příliš velká?
Byla, to ano. Některé hráče jsme chtěli udržet. Gniadek šel ale do Opavy, Wilson do Řecka a Ames ukončil kariéru. S Burnsem, Greenem a Defaultem jsme nepočítali.

Je největším problém horší obrana?
O to tady nejde, ale nemáme Amese, který by od středního rozehrávače nedostal dvacet bodů. My máme problém, že nám střední rozehrávač soupeře dá pokaždé dvacet a více bodů, ať je to Šiřina, Venta, i v Brně jsme jich tolik dostali. Pardubický Čarnecký nám jich nastřílel jedenáct, i když ten tolik bodů nedává. Ames by je nedostal. Není to ale jen v něm.

Takže vám nevyšla sázka na kanadského rozehrávače Tuta Ruache?
Neřekl bych, že nevyšla. Tu kvalitu má, ale není to typ Amese. Vždycky sáhneš do klobouku a vytáhneš zajíce, buď to vyjde, nebo ne. Jednou jsem s Tutem spokojený, jindy ne, ale výhrady mám především k jeho obraně, tam hoří. Bota nás tlačí v obraně na střední rozehrávce.

Co s tím budete dělat?
My nejsme Nymburk, abych, když nejsem spokojený s rozehrávačem, řekl řediteli klubu, aby ho vyměnil. Podepsali jsme hráče, jací tady jsou, a s nimi sezonu dohrajeme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze