Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Durant v Mexiku nezvládl finiš, vítězství mu vyfoukl Beckman

Cameron Beckamn naposledy vyhrál před dvěma lety na Frys.com Open | foto: AP

22 2010
Joe Durant nedokázal přetavit vedení ve třech kolech do vítězství. Ve finálovém kole předvedl svou nejhorší hru na turnaji a tím dovolil, aby turnaj vyhrál Cameron Beckamn. Ve finále naprosto vyhořel John Daly, který zahrál 81 ran.

Vítězem Mayakoba Golf Classic, turnaje v rámci PGA Tour, se stal Američan Cameron Beckman. Ten využil zaváhání svého krajana Joa Duranta, který byl ve vedení předchozí tři kola. Durant nakonec skončil druhý společně s Brianem Stuardem.

Durant se od úvodního kola, ve kterém zahrál 64 ran, postupně zhoršoval. Přesto si vždy dokázal udržet vedení v turnaji. V neděli ale obešel hřiště v mexickém Cancúnu za 72 ran a to už na vítězství nestačilo.

Vítězný Beckman byl totiž ve finálovém kole o pět ran lepší, když zahrál pět birdie a jedno bogey. Ještě o ránu byl v neděli lepší Stuard.

Nejlepší kolo dne předvedl Američan Skup Kendall, který zahrál 64 ran. díky tomu si polepšil skóre o sedm úderů na -12 a poskočil o pětadvacet míst na dělenou čtvrtou příčku.

Daly opět vyhořel

Naopak v neděli naprosto vyhořel John Daly. Zdálo se, že se mu konečně zadaří. Po třech kolech, které zahrál vždy pod sedmdesát ran, se dělil o sedmnácté místo. Ale v neděli obešel hřiště s 81 údery, Na první devítce to ještě šlo, na úvod dokonce zahrál birdie, pak přišli tři bogey. Katastrofa však přišla na druhé devítce, hned na desáté jamce Daly zahrál double bogey a kontroverzní golfista jako už mnohdy ztratil motivaci. Následovalo triple bogey. Další bogey přišlo na patnáctce, hned poté double bogey a hrozný den zakončil bogeym na poslední jamce. Daly tak klesl o padesát příček na 67 místo.

John Daly, San Diego Open

Nedařilo se i papírovým favoritům - K.J. Choi zahrál v neděli jen par a skončil dvacátý. O tuto příčku se dělí například s Charlesem Howellem III.

Pro Beckmana je to třetí titul na PGA Tour. Ten první přišel pro téměř čtyřicetiletého hráče v roce 2001 na Southern Farm Bureau Classic, druhý před dvěma lety na Frys.com Open.

Vítězství v Mexiku je pro Beckamana skvělou zprávou. Kromě 650 tisíc dolarů si odnesl i hrací kartu, která ho opravňuje hrát na PGA Tour další dva roky.

Autor:


Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze