Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dubnová skočila limit, ale účast na MS jistou nemá

28 2006
Otrokovice - Výškařka Romana Dubnová přeskočila na halovém mítinku v Otrokovicích 192 centimetrů a splnila limit pro účast na březnovém mistrovství světa. Protože však její české konkurentky Straková s Lalákovou dřív skočily víc, Dubnová si účast v Moskvě zatím nezajistila. Smolně skončil Tomáš Dvořák, který si obnovil zranění lýtka.

 

 

Výška byla vrcholem osmého ročníku otrokovických závodů. Dubnová přeskočila limit hned napoprvé a poté si dala laťku zvednout na 195 cm. Zatímco první pokus se jí nepodařil,
zbývající dva byly velmi nadějné, laťka však po nepatrném dotyku spadla.

"Mrzí mě to. Nevyběhla jsem správně oblouk. Třetí závod za sebou jsem nezvládla techniku, ale jsem ráda, že jsem skákala na úrovni 190 centimetrů," řekla Dubnová, která od sebe očekávala výkon okolo 185.

"Přijela jsem si sem zatrénovat, takže jsem překvapená, že mi to tak šlo. Jsem unavená, protože jsem absolvovala už pátý mítink ve dvou týdnech," podotkla česká výškařka.
 
Trojnásobný desetibojařský mistr světa Dvořák se v Otrokovicích představil v pátek v běhu přes překážky na 40 yardů a kouli a dnes v dálce. Po předposledním pokusu však z doskočiště odkulhal.

"Byl jsem relativně v pořádku, ale minulý týden při tréninku tyče mě chytlo lýtko a teď se bohužel znovu ozvalo. Dostal jsem do něj křeč. Snad to nebude nic vážného," přál si
Dvořák.

Pokud bude v pořádku, o limit na vrchol halové sezony se pokusí na republikovém  šampionátu za dva týdny.

"Netuším, co je v mých silách," odmítl odhadovat svoje možnosti.
 
Solidní úroveň měl páteční vrh koulí. Z vítězství se radoval juniorský mistr Evropy Remigius Machura mladší, který v osobním rekordu 19,10 metru poprvé ve své kariéře porazil účastníka olympijského finále z Atén Petra Stehlíka.

Výsledky
muži - 40 yardů:
1. Šmotek (Zlín) 4,58, 40 yardů př.: 1. Sajdok (Dukla Praha) 10,41 (součet dvou časů), výška: 1. Horák (Dukla B. Bystrica) 222, tyč: 1. Kudlička (Sokol Opava) 510, (Dukla), dálka: 1. Dvořák (Dukla) 689, trojskok: 1. Arbeit (AK Olomouc) 13,88, koule: 1. Machura ml. (Sparta Praha) 19,10, 2. Stehlík 18,64 (Dukla);
ženy - 40 yardů: 1. Komrsková (USK Praha) 5,29, 40 yardů př.: 1. Mahdalová (Zlín) 11,63, výška: 1. Dubnová (SSK Vítkovice) 192, tyč: 1. Smržová (Spartak Praha) 365, dálka: 1. Kostnerová (Olymp Brno) 571, trojskok: 1. Kohútová (USK Praha) 12,19, koule: 1. Gromanová (SSK Vítkovice) 14,39.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze