Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dryml vynechá GP i Zlatou přilbou

18 2003
Praha - Ani v polské Grand prix se zatím na plochou dráhu nevrátí Lukáš Dryml. Nejlepší současný český plochodrážník už má po zlomenině nohy dole sádru, teď ho však ještě čeká rekonvalescence. V osmém dílu mistrovství světa na krátké dráze v Bydhošti se tak z Česka představí jen Bohumil Brhel.

"Od pondělka mám sádru z nohy pryč a rentgenové snímky ukazují, že by vše mělo být v pořádku. Ale prý ještě tak čtrnáct dní nemám nohu zatěžovat, a tak jsem nucen vynechat i tento závod," uvedl Dryml a přiznal, že se pomalu loučí i se startem v prestižní Zlaté přilbě.

"Co nadělám, slíbil jsem si, že budu ke svému zdraví odpovědný," dodal desátý muž Grand Prix.

Z elitní desítky, která bude mít jistotu startu i v příštím ročníku seriálu, však s největší pravděpodobností vypadne už v sobotu. Jedenáctý Švéd Andreas Jonsson na něj sice ještě ztrácí pět bodů, ale vzhledem k tomu, že je na základě semifinálové účasti v pražské Grand Prix nasazen přímo do hlavní soutěže, prakticky již českou jedničku dostihl. Bez ohledu na víkendový výsledek si totiž připíše minimálně pět bodů.

Brhel může v klidu usilovat o vylepšení letošního maxima, kterým bylo opakovaně pětibodové umístění. Start v příštím ročníku už má spolu s Lukášovým bratrem Alešem Drymlem zajištěný.

Polský závod je nesmírně důležitý z hlediska boje o titu. Mezi vedoucím Tonym Rickardssonem ze Švédska, druhým Nickim Pedersenem z Dánska a třetím Australanem Jasonem Crumpem jsou jednobodové odstupy.

Obhájce titulu Rickardsson v Polsku překoná milník, neboť se jako první přehoupne přes 1000 bodů. V současnosti jich má o tři méně.

Průběžné pořadí seriálu:
1. Rickardsson (Švéd.) 115 b., 2. N. Pedersen (Dán.) 114, 3. Crump 113, 4. Adams (oba Austr.) 107, 5. Hancock (USA) 88, 6. Sullivan (Austr.) 84, 7. Holta (Nor.) 77, 8. Nicholls (Brit.) 76, 9. Gollob (Pol.) 75, 10. L. Dryml 58, ...22. Brhel 20, 25. Topinka 13, 37. A. Dryml 3, 44. Franc (všichni ČR)1.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze