Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dřevěného muže vyhrál Kňáva

Martin Kňáva - DŘEVĚNÝ MUŽ. Martin Kňáva se svléká z neoprenu po plavecké části triatlonu Dřevěný muž, který vyhrál. FOTO: | foto: Luděk PeřinaMF DNES

10 2006
Litovel - S náskokem 14 vteřin vyhrál dvojnásobný účastník populárního terénního triatlonu na Havaji Martin Kňáva druhý ročník závodu Dřevěný muž v Nové Vsi u Litovle. Trať o objemech 800 metrů plavání, 25 km na horském kole a 5 km přespolní běh olomoucký triatlet zvládl za 1:22:20.

"V lese bylo hodně kaluží a bláta, takže kolo bylo technicky náročné, navíc jsem měl dvakrát problémy s řetězem a jednou jsem spadl," řekl vítěz, který ztratil pouze v cyklistické části.

Na startu stála třicítka závodníků, což je dvakrát více než při prvním ročníku, přesto to není mnoho. "Nechceme z našeho triatlonu dělat masovou záležitost. Myslím, že účastníci oceňují zdejší, téměř komorní prostředí," uvedl jeden z pořadatelů Tomáš Slovák.

Dalším závodem, který přes prázdniny připravuje pro veřejnost, bude otevřený závod horských kol Bobr Bike, který se jede 19. srpna v Litovli. Tradičním vrcholem pak bude 7. října extrémní závod štafet Bobr Cup.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze