V popředí Deron Williams z Utahu, za ním Eric Bledsoe z Los Angeles Clippers

V popředí Deron Williams z Utahu, za ním Eric Bledsoe z Los Angeles Clippers | foto: AP

Drama s dvojím prodloužení rozhodl Deron Williams z Utahu

• 30
V bohatém sobotním programu basketbalové NBA favorité vesměs potvrdili svou roli, i když někteří se na výhru dost nadřeli - nejvíce Utah, který udolal Clippers až po dvojím prodloužení.
Utah - LA Clippers 109:107 po druhém prodl.,
Domácí rozehrávač Deron Williams nastřílel 30 bodů a zaznamenal i rozhodující koš 7 sekund před koncem druhého prodloužení. Jazz otočili zápas, v němž prohrávali už o 18 bodů.

Williams zaznamenal 22 bodů za druhou půli a prodloužení, Paul Millsap přidal 25 bodů a 13 doskoků a Al Jefferson 18 bodů a 10 doskoků. Utah vyhráli proti Clippers 15 domácích zápasů v řadě.

Za hosty nastřílel Eric Gordon 27 bodů a smečí 6 sekund před koncem 4.čtvrtiny vyrovnával skóre na 91:91. Na konci první čtvrtiny však neproměnil vítěznou střelu a jeho spoluhráč Craig Smith minul vyrovnávací pokus na v poslední sekundě druhého prodloužení.

Miami - New Jersey 101:89
Dwyane Wade zaznamenal 29 bodů a 10 doskoků, LeBron James nastřílel 14 ze svých 23 bodů v rozhodující třetí čtvrtině a Heat po vydařené druhé půli s přehledem získali výhru.

Chris Bosh nastřílel 21 bodů a Heat vyhráli klíčový úsek ve třetí čtvrtině o 15 bodů (25:10). Nets porazili v tomto týdnu už podruhé. James zaznamenal 9 asistencí.

Nets zahájili sezónu dvěma výhrami v řadě, ale od té chvíle prohráli už čtyřikrát za sebou. Anthony Morrow za ně nastřílel 25 bodů, Brook Lopez 12, ale z toho šest už v prvních třech minutách. Derrick Favors nastřílel 11 bodů.

Charlotte - Orlando 88:91
Dwight Howard zaznamenal 22 bodů a 8 doskoků, Rashard Lewis nastřílel také 22 bodů a oslabení Magic odrazili nápor domácích v závěru zápasu. Hosté nastoupili bez Jameera Neslona a navíc se jim v úvodu zranil Vince Carter.

Bobcats ve třetí čtvrtině prohrávali až o 18 bodů, ale dotáhli půl minuty před koncem až na 88:89, když se prosadil Stephen Jackson. Quentin Richardson ale 10 sekund před koncem stanovil konečné skóre a domácí Boris Diaw a D.J.Augustin netrefili vyrovnávací trojky. Gerald Wallace zaznamenal 25 bodů a 14 doskoků.

Washington - Cleveland 102:107
Mo Williams nastřílel 10 ze svých 28 bodů v posledních čtyřech minutách a dovedl svůj tým k výhře. V divokém zápase se šestnáctkrát měnilo vedení a dvanáctkrát byl vyrovnaný stav a Williams poslal Cavs definitivně do vedení 2 minuty před koncem.

Daniel Gibson zaznamenal 19 bodů, včetně trojky minutu a půl před koncem, která znamenala pětibodové vedení. Za domácí nastřílel Al Thornton 23 bodů a Kirk Hinrich 21. John Wall zaznamenal 13 bodů a 10 asistencí.

San Antonio - Houston 124:121 po prodl.
Tony Parker zaznamenal 21 bodů a 14 asistencí, včetně sedmi bodů v prodloužení a Spurs prodloužili trápení svého texaského rivala. Houston stále ještě nevyhrál ani jeden zápas (0/5 - nejhorší start v historii klubu) a navíc přišel o svého rozehrávače Aarona Brookse.

Ten se pokoušel vystřelit divokou střelu v poslední sekundě poločasu a dopadl na nohu Manu Ginobiliho. Ze hřiště musel být odvezen na nosítkách a do hry se pochopitelně už nevrátil. Ginobili nastřílel 28 bodů a Spurs odolali třem trojkovým pokusům Rockets v posledních 14 sekundách.

Milwaukee - New Orleans 81:87
David West nastřílel 25 bodů (10/12 z pole) a Hornets stále zůstávají neporaženi (6/0). Chris Paul a Marco Belinelli nastříleli po 14 bodech a Hornets prožívají nejlepší start do sezóny v historii klubu. Pod vedením nového kouče Montyho Williamse jsou jedním ze tří neporažených týmů ligy.

Andrew Bogut, který kvůli migréně vynechal páteční zápas proti Indianě, zaznamenal 19 bodů a 14 doskoků, John Salmons přidal 14 bodů. Bucks mají bilanci 2/5.

Dallas - Denver 92:103
Carmelo Anthony nastřílel 27 bodů a Nuggets získali cennou výhru, když do koše domácích nasázeli 13 trojek z 21 pokusů. Chauncey Billupse přidal 18 bodů a Al Harrington 14.

Jason Terry nastřílel za domácí 26 bodů, Dirk Nowitzki 23, ale Mavs prohráli dva z prvních tří domácích zápasů. Oba týmy se utkaly ve středu v Denveru, kde naopak Mavericks získali těsnou výhru 102:101. Tentokrát bylo po třech čtvrtinách vyrovnáno 7:79, ale závěr jasně patřil Nuggets.

Portland - Toronto 97:84
Brandon Roy nastřílel 26 bodů, LaMarcus Aldridge přidal 22 bodů a 10 doskoků a Blazers s přehledem vylepšili svou bilanci na 5/2, i když je znovu provází série zdravotních problémů. Nicolas Batum zaznamenal 20 bodů, Andre Miller přidal 13 asistencí a Marcus Camby 16 doskoků.

Za hosty nastřílel Jarrett Jack 16 bodů, Andrea Bargnani, Leandro Barbosa a Jose Calderon přidali po 12 bodů. Raptors prohráli všechny 4 zápasy během své série venku a mají bilanci 1/5.

Sacramento - Memphis 91:100
Rudy Gay nastřílel 32 bodů, Zach Randolph jich přidal 20 a Grizzlies si spravili chuť po hořké porážce od Phoenixu. Mike Conley a O.J.Mayo nastříleli po 14 bodech a Grizzlies zastavili sérii 3 porážek v řadě (bilance 3/4). Randolph doskočil 11 míčů a Gay 9.

Za domácí nastřílel Tyreke Evans 30 bodů, Francisco Garcia 21 a Kings (3/3) prohráli druhý zápas za sebou. Samuel Dalembert, který nahradil v základní pětce nováčka DeMarcuse Cousinse, zaznamenal 8 bodů, 12 doskoků a 5 bloků.