Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Favoritka i v chůzi. Drahotová má tentokrát vládnout v Poděbradech

BUDOUCÍ MEDAILISTKY. Tři nejlepší evropské chodkyně na trati 20 kilometrů. Češka Anežka Drahotová (uprostřed) si došla pro bronz, předstihly ji jen zlatá Elmira Alembekovová (vlevo) z Ruska a stříbrná Ljudmila Oljanovská (vlevo) z Ukrajiny. | foto: AP

10 2015
Sotva Anežka Drahotová vyhrála Pražský půlmaraton, už se přeorientovala na jinou disciplínu a chystá se na víkendový start v Poděbradech. V sobotu tam bude hlavní hvězdou tradičních chodeckých závodů.

V Poděbradech půjde o české mistrovské medaile na 20 kilometrů, ale také o mezinárodní klání: ať už v rámci evropského okruhu chodeckých mítinků, či tradičního utkání dospělých i juniorů.

Očekávají se dvě stovky závodníků z 20 zemí včetně chodců z Austrálie, Guatemaly, Brazílie nebo jižní Afriky. Chybět nebude ani Matej Tóth ze Slovenska, lídr letošních světových tabulek na 50 kilometrů a vedle Drahotové hlavní hvězda klání.

„Není to pro mě nejdůležitější závod sezony, ale kvůli úžasné podpoře publika závodím v Poděbradech ráda,“ uvedla Anežka Drahotová.

V sobotu dopoledne se po trati na lázeňské kolonádě budou pohybovat veteráni a mládež.

Zásadní část mítinku bude slavnostně zahájena ve 12.45 hodin.

Po ještě spíše happeningovém kilometru v jednu hodinu čeká ostrý start závodu na 10 km ve 13.20 juniorky a o deset minut později jejich vrstevníky. Hlavní závody pak vypuknou ve 14.45, kdy se na trať vydají ženy, a v 15.30, kdy je budou následovat muži.

„Chodecké závody v Poděbradech jsou pilířem české chůze,“ řekl předseda atletického svazu Libor Varhaník.

V roce 1997 se v Poděbradech uskutečnil Světový pohár a na rok 2019 se bude město ucházet o Evropský pohár. To by přivedlo skutečnou elitu. „Český svaz tuto snahu podpoří,“ potvrdil Varhaník.

Loni v Poděbradech vybojovala český titul Drahotová a mezi muži bude obhajovat zlato Lukáš Gdula, který si již zajistil titulem na padesátce limit pro MS v Pekingu a nyní bude usilovat o mistrovský double.

Při mezistátním utkání, kterého se vedle českých týmů zúčastní tříčlenná družstva dalších třinácti zemí, se do výsledku započítá součet dvou nejlepších umístění z každého týmu, nikoliv čas.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze