Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dračí cesta k baseballovému titulu? Vyhnat z kopce Červenku

Momentka z baseballového zápasu mezi brněnskou technikou a brněnskými draky | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

16 2014
Jeden muž proti celé armádě. Tak se dá s trochou nadsázky nazvat finále baseballové extraligy, které o víkendu startuje v Brně. Zdejším Drakům, kteří si o titul zahrají podvacáté v řadě, se postaví pražská Kotlářka. A především její nadhazovač Marek Červenka.

„Je neskutečně silný, umí házet i devět směn a není jednoduché proti němu odpálit. Musíme mu od začátku brát nadhozy a snažit se ho dostat dolů z kopce,“ popisuje jeden z brněnských tahounů Přemek Chroust.

Zde je možná potřeba vysvětlení. Baseball je sice týmová hra, ale jeho výsledek leží především na nadhazovačích, kteří zvládnou jen limitovaný počet nadhozů. Čím víc si jich Draci svým vzdorem vynutí, tím dřív vyženou Červenku ze hřiště. „Musíme pracovat jinak. Brát mu nadhozy, nešvihat balony, které jdou mimo. Nesmíme mu pomáhat,“ naznačuje Chroust.

Je to vlastně taková válka informací a nervů. „Snažím se vzpomenout, jak na mě letos házel, jak ke mně přistupoval. Taky sleduju, jak hází na ostatní leváky. A podle toho se řídím i já,“ naznačuje Chroust. „Ale není přesný návod, jak uspět.“

Draci ovšem uspět umí, jinak by se nemohli pyšnit osmnácti tituly. Favority budou i tentokrát. „Náš kádr nadhazovačů je mnohem širší, oni sází hlavně na Červenku,“ oznamuje manažer Arnošt Nesňal.

Mírné obavy však má jeho tým z malého hřiště Kotlářky, kde často létají homeruny. A ty mohou divoce zamíchat se skóre. „Může se stát, že zaplní mety a spadne jim tam jeden odpal za plot. Kdo udělá méně chyb, ten vyhraje. Budou to velké bitvy a Červenka nám dokáže zatopit,“ tuší Nesňal.

Série na tři výhry má první dva díly na programu v sobotu a v neděli od 14 hodin na Městském stadionu v brněnském Komárově.Najdete na iDNES.czmobilní verze