Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ve Slušovicích startuje dostihová sezona

Dostihy ve Slušovicích | foto: Jan Karásek, MAFRA

9 2014
Loňský start dostihové sezony na závodišti ve Slušovicích posunula nečekaná velikonoční sněhová nadílka, letošnímu prvnímu dostihovému odpoledni na východě Moravy nestojí v cestě nic.

"Přestože byla zima teplá a beze srážek, je momentální stav dráhy vynikající. Neříkám to za sebe, ale za ty, co u nás trénují," pochvaluje si počasí posledních týdnů Zdeněk Karlach, předseda Občanského sdružení dostihy Slušovice. "Zapršet má i před závody."

Pořadatelé vypsali na sobotní odpoledne osm rovinových dostihů, z toho čtyři třetí kategorie. První je na programu ve 14 hodin, závěrečný v 17.25. Vrcholem bude tradičně Cena Zlínského kraje dlouhá 2 900 metrů, na kterou se vydá sedm čtyřletých nebo starších koní.

"Zájem majitelů a trenérů je podobný jako v předchozích letech," podotkl šéf organizátorů, kteří zaregistrovali 72 přihlášených. "Byli bychom rádi, kdyby jich bylo více, ale poběží se jenom rovinové závody." O překážkové dostihy však příznivci turfu nepřijdou. Do kalendáře si mohou zapsat sváteční 28. říjen, kdy se mimo jiných poběží Velká slušovická steeplechase cross country. Jiné potvrzené termíny ve Slušovicích sice nemají, další by však měly časem přibýt.

"Kvůli několika faktorům ale nemůžeme přesná data nahlásit," vyložil Karlach.

Prvním je plánovaná rekonstrukce závlahového systému. Pokud ji stihnou do prázdnin, budou se dostihy konat pravděpodobně v červenci nebo srpnu. V opačném případě přichází do úvahy září a říjen.

Druhým činitelem jsou finance. "Ekonomická situace není dobrá. S některými sponzory máme jenom ústní dohodu, jiní nám odpadávají. Z osmi dostihů jsou sponzorsky plně pokryté jenom tři, ostatní částečně. Co vyděláme kolem, vrátíme do dostihů," upozornil Karlach. "Nebýt podpory Zlínského kraje a města Slušovice bylo by pořádání dostihů téměř nemožné."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze