Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dostihy v Kolesách vrcholí. Dnes se běží naposledy

2 2006
Kolesa - Osm dostihů. A už tradičně roviny i překážky. Takové menu nabídne letošní třetí mítink v Kolesách u Kladrub nad Labem. Závěrečné dostihové odpoledne na zdejším závodišti začíná ve 13.30. Vrcholem programu bude Cena soukromé firmy Esako, steeplechase cross country o 45 tisíc korun. V nejpočetnějším startovním poli dne se objeví třináct koní.

S visačkou hlavního favorita půjde do dostihu devítiletý valach Ascot, sedmý z loňské Velké pardubické. Svěřence trenéra Vladimíra Vinklárka povede Marcel Novák. Dráha v Kolesách jim nadmíru svědčí. Při červencovém mítinku vyhráli, v srpnu byli druzí.

Do boje o přední příčky by měl promluvit desetiletý Monagua (ž. Andrés), který má v letošní sezoně na svém kontě tři třetí místa. Se šancí na dobré umístění se postaví na start i nadějná klisna Usalia (ž. Havelka) a domácí dvojice Marakos (žk. Vašatová) a Senegal (Štěpánková).

O atraktivní bod programu však mítink v Kolesách přišel. V dnešním dostihu měla prožít skokanskou premiéru klisna Ready for Life, vítězka loňského Českého derby a Oaks. Nakonec byla škrtnuta a zůstane ještě na rovinách.

Dnešní mítink určí nejúspěšnější postavy letošních dostihů v Kolesách. Jezdcům zatím vévodí Novák, který v červenci posbíral tři vítězství. Mezi trenéry je nejlepší Jiří Janda, na svém kontě má také tři prvenství.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze