Karlovarská dostihová dráha patřila favoritům

Bělka Venillie v karlovarské Letní ceně klisen. | foto: Marcela Kozová

4 2017
Karlovým Varům momentálně vládne 52. Mezinárodní filmový festival, ovšem příznivci hvězd čtyřnohých si našli cestu na tamní hipodrom. Třetí letošní mítink se svou atraktivitou zařadil mezi vrcholy roku. Důkladně připravenou dráhu si vyzkoušelo sedm desítek koní z Čech, Moravy a Slovenska.

Hlavní slovo v rovinovém programu dostaly plnokrevné dámy ve dvoukilometrovém testu II. kategorie. Místní specialitu, Letní cenu klisen pod záštitou primátora města Karlovy Vary, prosadili tamní pořadatelé jako významnou srovnávací zkoušku nejlepších tříletých klisen se staršími před třinácti lety.

Bělka Venillie (ž. I. Janáčková Koplíková), loni těsně druhá v Oaks, byla v popředí zájmu sázejících nejen díky své barvě. Roli favoritky splnila naprosto přesvědčivým finišem. Na druhou v cíli Santa Padronu, která výkonnostní růst potvrzuje každým novým startem, nastřádala velmi lehce pět délek.

Dostihový den MFF Karlovy Vary

Cena primátora města Karlovy Vary - Letní cena klisen (rovinový dostih, 2 000 m, tříleté a starší klisny, dotace 100 000 korun): 1. Venillia (ž. Janáčková Koplíková, tr. Růžičková, stáj Orling), 2. Santa Padrona, 3. Florentina. Čas: 2:06,23. Výrok: velmi lehce 5 - hlava - 1/2.

Pohár Josefa Váni (steeplechase, 4 500 m, pětiletí a starší koně, dotace 250 000 korun): 1. Tahini (Tůma, tr. Váňa, stáj Scuderia Tania-Váňa), 2. Peintre Elusif, 3. Čáriray. Čas: 5:15,15. Výrok: zadrženě 12 - 17 - 5.

Další dostihy: I. Chica Querida (Ferhanov) - Nombeko - Iman, II. Argano (ž. Chaloupka) - Vossolie - Eowyn, III. Riverton (ž. Šafář) - Bahama Pa Pa - Facts And Figures, V. Galis (ž. Laube) - Lucian - Black Bet, VII. Diamond Race (Kubík) - Simon Set - Merella.

Florentina (ž. R. Koplík), která v minulém roce doběhla pátá, si tentokrát polepšila a navázala na dvě třetí místa z posledních startů dalším.

V boji o přední příčky podle očekávání nechyběla ani Dang Gia (B. Ferhanov) a zopakovala si loňské čtvrté místo. Pátá Johanka (ž. Martina Havelková) si se ctí poprvé vyzkoušela dvoukilometrovou trať.

Překážkovým vrcholem dne byl pátý ročník Poháru Josefa Váni za podpory předních karlovarských podnikatelů.

Sedm účastníků prověřilo na trati dlouhé 4 500 metrů patnáct skoků. A legendární turfman se konečně dočkal „svého“ poháru.

Za horkého favorita byl považován svěřenec trenéra Váni Tahini (P. Tůma), který v letošním roce předvádí na italské grupové a listed úrovni vynikající výkony. Třebaže tady na něho čekala mnohem delší porce, než na jaké je zvyklý, zvítězil zadrženě o dvanáct délek před Peintre Elusifem (P. Složil).

Velká sportovní smůla postihla talentovaného Azteka (M. Kubík), kterému nevyšel poslední skok kurzu a pro pád jezdce na nadějné pozici nedokončil.

Květnový vítěz z Bratislavy a loni druhý z pardubické Stříbrné trofeje Čáriray (J. Odložil) pěkným finišem z poslední pozice získal třetí místo. Čtvrté peníze bral nováček na českých drahách, ovšem ve Francii na grupové úrovni skákající Boisblanc (ž. D. Andrés). Poslední dotované místo si nenechal vzít zkušený desetiletý veterán Dalmacio (R. Man).

Malý dárek k blížícím se narozeninám Jiřímu Chaloupkovi přichystal v Ceně Galerie umění Karlovy Vary líbivý ryzák Argano.

Svoji premiéru si odbyla jedna kulturní záležitost. Poprvé v historii se na závodišti prezentoval Karlovarský symfonický orchestr a podle nadšeného ohlasu je jasné, že by si diváci přáli takový vkusný hudební doprovod pravidelně.

Autor:


Nejčtenější

Dvě české prohry v Singapuru. Neuspěla ani Kvitová, ani Plíšková

POT. Česká tenistka Petra Kvitová si otírá čelo při Turnaji mistryň v Singapuru.

Obě svedly napínavé třísetové bitvy, obě se stejným výsledkem. České tenistky Petra Kvitová a...

Jasné výhry Jablonce i Sparty, na čele tabulky po boji odskočila Slavia

Oscar Murphy Dorley z Liberce (vlevo) stíhá Ibrahima Traorého ze Slavie.

VIDEO Využili zaváhání fotbalistů Plzně na Bohemians a na prvním místě tabulky odskočili na rozdíl dvou...PONEDĚLNÍK: Pane Berbre, odstupte jako chlap

Roman Berbr na tiskové konferenci po mimořádném zasedání výkonného výboru FAČR

Chtěl bych psát o mimořádném výkonu fotbalového Jablonce v čele s Michalem Trávníkem, kouzelné...

Plíšková na Turnaji mistryň porazila obhájkyni. Kvitová prohrála

Tenistka Karolína Plíšková slaví vítězství na Turnaji mistryň nad obhájkyní...

VIDEO Ženský vrchol tenisového roku na okruhu WTA odstartoval. První den se na Turnaji mistryň...

Ledecká může reprezentovat Česko, nová smlouva je dohodnutá

Česká sjezdařka Ester Ledecká odhalila svoji fotografii na zdi slávy v továrně...

Ani Rakousko, ani Turecko, ani žádná jiná země. Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká bude i...

Další z rubriky

Bazén, medaile a ledová lázeň. To byl víkend hvězdné Hosszúové v Brně

Katinka Hosszúová při Velké ceně Brna v plavání

Mužské závody při plavecké Velké ceně Brna měly v bazénu za Lužánkami často bouřlivou kulisu,...

Softbalisté Tempa zdolali Havlíčkův Brod a slaví extraligový titul

Momentka z finálové série softbalové extraligy. Hroši Havlíčkův Brod vs. Tempo...

Softbalisté Tempa Praha získali po 34 letech extraligový titul. V rozhodujícím pátém finále doma...

Březina se zaskvěl na Americké brusli, byl druhý. Vyhrál mistr světa Chen

Český krasobruslař Michal Březina na Americké brusli

Krasobruslař Michal Březina se po čtyřech letech vrátil na stupně vítězů v závodě Grand Prix. Na...Najdete na iDNES.cz