Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dostihové šampiony určí až poslední závody

22 2003
Praha - O tom, kdo získá tituly českých dostihových šampionů, mají ve vyrovnaných soutěžích rozhodnout až závěrečné podniky sezony, z nichž se jeden běží v Pardubicích a dva v pražské Chuchli. Navíc není vyloučeno, že se v Praze poběží v listopadu ještě jeden rovinový mítink.

Téměř rozhodnuto je pouze mezi rovinovými jezdci, kterým dominuje Dušan Andrés a má na dosah prémii sto tisíc korun. Loni půl roku distancovaný žokej má za sebou excelentní sezonu, v níž vyhrál 29 dostihů, o deset více než průběžně druhý Jaroslav Donoval, který obhajuje pozici šampiona.

Dramatičtější je situace v trenérském šampionátu na rovinách. Ten dlouho vedl loňský vítěz Filip Neuberg, ale koncem léta byl na rok distancován kvůli dopingu a minulou neděli se před něj dostal otec Dušana Andrése Josef s 19 vítězstvími.

O čtyři méně má zatím třetí František Holčák, který může ještě teoreticky Andrése dotáhnout. Nejlepší Holčákovi koně však o tomto víkendu startují v Budapešti, kde žádné body pro celkové hodnocení šampionátu nezískají.

Jezdcům nad překážkami vévodí čerstvý žokej Jaroslav Myška, jenž nastřádal 17 vítězství. Sezona ovšem mimořádně vychází i univerzálovi Andrésovi, který je druhý s 15 triumfy a mohl by Myšku ohrozit.

Trenérům vládne stejně jako v pěti minulých letech Josef Váňa, jehož svěřenci vybojovali 19 úspěchů, o čtyři víc než koně připravovaní druhým Čestmírem Olehlou.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze