Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Doping Blonské zachránil Češky

1 2003
Kyjev - České vícebojařky budou i v příštím roce závodit v Superlize Evropského poháru, třebaže se v ní letos neudržely. Ludmila Blonská měla totiž 8. června na mítinku ve francouzském Arles pozitivní dopingový test a Ukrajinky vinou jejího prohřešku spadnou do nižší soutěže místo České republiky.

Zprávu o pozitivním testu Blonské Českému atletickém svazu potvrdil generální sekretář evropské asociace EAA Till Lufft.  Trio Michaela Hejnová, Jana Klečková a Barbora Szlendáková obsadilo na začátku července v Bressanone sedmou pozici, z níž se nyní posouvá na šesté místo, zaručující setrvání v soutěži i pro další rok. Blonská přispěla Ukrajině k třetímu místu 6425 body.

České týmy tak budou za rok 3. a 4. července bojovat společně v nizozemském Hengelu, muži v první lize a ženy v Superlize.  Pětadvacetiletá ukrajinská vícebojařka si právě při Superlize v Brixenu vytvořila osobní rekord.

Za doping však dostala od disciplinární komise mezinárodní federace IAAF dvouletý zákaz činnosti s platností od 25. července letošního roku.  České ženy v Superlize změří síly s Běloruskem, Německem, Velkou Británií, Řeckem, Nizozemskem, Polskem a Ruskem.

Vícebojaře čekají v první lize celky Rakouska, Velké Británie, Řecka, Nizozemska, Slovinska, Španělska a Švýcarska.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze