Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Džavoronoka láká zahraničí. V Karlovarsku se chce vyvázat ze smlouvy

Donovan Džavoronok (vpravo) z Karlovarska smečuje proti ČZU Praha. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

16 2016
Přestupové vody se mění na základě vlnobití. Semifinalista uplynulého ročníku extraligy z Karlovarska teď řeší potíže na postu smečaře. Z klubu možná odejde jedna z největších osobností soutěže Donovan Džavoronok.

Letošní ročník Světové ligy může český volejbal označit za úspěch. Vy jste byl aktivním členem týmu, který bojoval o postup do Final Four druhé divize, jak jste prožíval tyto okamžiky?
Prošel jsem všemi juniorskými reprezentacemi, ale tohle je samozřejmě vrchol. V týmu jsem se nicméně cítil dobře, měl jsem perfektní podmínky. Vážím si toho, že jsem měl možnost odehrát tři tak kvalitní turnaje. Je to pro mě obrovská zkušenost. Myslím, že naše mladé družstvo má před sebou budoucnost.

Může k vám tedy volejbalový fanoušek vzhlížet jako k budoucí reprezentační opoře?
Těžko říct, myslím, že je to ještě běh na dlouhou trať. Teď se chci hlavně zaměřit na klubový volejbal.

Odehrál jste sezonu v barvách Karlovarska, které skončilo v extralize na čtvrté pozici. Vaším cílem je tedy posunout tento klub na vyšší příčky?
Na vyšších příčkách chci volejbal hrát. Ale nevím, jestli to v příští sezoně bude za Karlovarsko, dostal jsem totiž zajímavé nabídky ze zahraničí. Vím, že mám v Karlovarsku platnou smlouvu, ale rád bych zkusil zahraničí.

Znamená to, že Karlovarsko náhle opustíte?
Ano, je to možné, chtěl bych odejít, i když vím, že bych měl dodržet dohodu s Karlovarskem. Zatím nevím, jak to dopadne, vše se vyvíjí.

Vždyť ale máte s klubem podepsanou platnou smlouvu.
To je pravda. Rád bych se ale ze smlouvy vyvázal. Poprosil jsem svého manažera a vedení klubu, jestli by bylo možné najít nějaké řešení. Nabídky ze zahraničí jsou sportovně hodně lákavé.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze