Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Domácí si v Lokti vyjeli body

15 2000
L o k e t -
Nejlepších výsledků v letošním seriálu mistrovství světa motokrosařů kubatury 250 dosáhli čeští reprezentanti Michal Kadleček a Jiří Čepelák na trati v Lokti nad Ohří. Oba se v pátém závodě šampionátu prosadili na bodovaná místa ve druhé jízdě. Kadleček (Suzuki) byl jedenáctý, Čepelák (Yamaha) obsadil třináctou příčku. Celkem získali osm bodů do šampionátu královské kubatury. Suverény na loketské trati však byli Francouzi, kteří na stupně vítězů v obou jízdách nikoho nepustili. Michael Pichon a loňský mistr světa Frederic Bolley si v obou jízdách prohazovali první dvě příčky, dvakrát třetí dojel Yves Demaria. Celkově vyhrál díky vítězství v druhé rozjížďce Pichon, vedoucí jezdec průběžného hodnocení. První jízda šampionátu však českým jezdcům nevyšla. Michal Kadleček měl technické problémy, kvůli kterým se postupně propadl ze čtrnáctého bodovaného místa až na jedenadvacáté. "V polovině jízdy mi přestala fungovat přední brzda. To byl konec nadějí," komentoval Kadleček. Čepeláka připravila o bodované umístění jezdecká chyba. V první jízdě jel osmý, ale pak klesl až na jedenadvacáté místo. "V zatáčce mi uklouzlo přední kolo a upadl jsem," řekl Čepelák, který se nakonec propracoval na šestnáctou příčku - první nebodovanou. S druhou jízdou už byli oba reprezentanti spokojeni. Kadleček dojel jedenáctý a připsal si pět bodů. "Vyšel mi start, pak jsem ale chyboval a dostal se mimo bodované pozice. Naštěstí se mi podařilo vybojovat si ztracené místo i body," sdělil Kadleček. Čepelák ve druhé jízdě získal letošní premiérové body. "S tím jsem velmi spokojený, s výkonem už méně. V druhé jízdě jsem měl krizi, předjeli mě čtyři soupeři a uvažoval jsem i o tom, že vzdám. Diváci mě však hnali dopředu, a tak jsem pokračoval," vysvětloval Čepelák. Závod se zato vůbec nevyvedl Petru Kuchařovi. Ani jednu jízdu nedokončil. "Ve čtvrtém kole první jízdy jsem chyboval a po pádu jsem skončil daleko mimo trať. Ve druhé se mi při startu poničila zadní brzda natolik, že nemělo význam pokračovat," sdělil zklamaný Kuchař.

Výsledky Velké ceny České republiky, I. jízda: 1. Bolley (Fr., Honda), 2. Pichon (Fr., Suzuki), 3. Demaria (Fr., Yamaha), 4. Federici (It., Yamaha), 5. Coppins (N.Z., Yamaha), 6. Hughes (USA, Honda)... 16. Čepelák (Yamaha), 21. Kadleček (Suzuki).

II. jízda: 1. Pichon, 2. Bolley, 3. Demaria, 4. Beirer (Něm., Kawasaki), 5. Coppins, 6. Federici... 11. Kadleček, 13. Čepelák.

Šampionát po pěti závodech: 1. Pichon 182, 2. Bolley 143, 3. Beirer 107, 4. Coppins 93, 5. Federici 85, 6. Cooper (Brit.) 73... 26. Kadleček 8, 29. Čepelák 3.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze