Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Domácí šampionát gymnastů potvrdí nominaci na mistrovství světa

Martin Konečný, gymnastika | foto:  Michal Sváček, MAFRA

11 2010
Na čtyři otazníky by mělo odpovědět víkendové mistrovství republiky sportovních gymnastů v Brně, na němž se představí kompletní domácí elita. Trenér českých reprezentantů Jan Caska bude hledat při brněnském měření sil správnou volbu směrem k nominaci na říjnové mistrovství světa v Rotterdamu.

V sobotu se budou rozdělovat tituly ve víceboji, v neděli od 10:00 jsou na programu finále na jednotlivých nářadích.

"Jednak by měla trojice nejlepších Martin Konečný, Michal Boltnar a Petr Smejkal potvrdit svoje výsadní postavení. Zbývající tři otazníky se týkají dalších tří míst v šestičlenném výběru, který se představí na mistrovství světa," řekl ČTK Caska.

Čtvrtým závodníkem v týmu by měl být sedmadvacetiletý Milan Krejčí, pětkou Jindřich Panský a posledním teprve devatenáctiletý Jiří Veselý. "Všichni ale musí právě na šampionátu v Brně potvrdit svoji výkonnost," dodal Caska.

Po operaci na zpevnění kolenních vazů bude nejlepší současný český gymnasta Konečný poprvé cvičit celý šestiboj. Dosud většinou startoval na nářadích, kde tolik nezatěžoval operovanou nohu.

"Nyní už skončilo období šetření a musí prokázat kvality v celém šestiboji," podotkl Caska, jenž favorizuje Konečného na titul ve cvičeních na hrazdě, v prostných a na koni našíř.

Mistrovstvím republiky vyvrcholí mužům první polovina sezony. Po dvoutýdenní dovolené už bude sportovní gymnasty čekat příprava na mistrovství světa.

Tréninky zpestří 28. srpna čtyřutkání s Rakouskem, Slovinskem a Slovenskem v Linci a o měsíc později 25. a 26. září v Salcburku duel s Rakouskem.

Ženy a juniorky budou mít mistrovství České republiky až 11. a 12. září rovněž v Brně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze