Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Domácí outsider bude ve Švédsku bojovat o titul proti velkým jménům

Richard Johnson (vpravo) má v rodném Stockholmu velkou diváckou podporu. | foto: AP

24 2010
Třetí kolo bylo ovlivněno silným větrem i deštěm, proto se výsledky nepohybovaly hluboko pod normou hřiště. O titul se budou prát zejména domácí Richard Johnson, vítěz British Open Louis Oosthuizen a 45. hráč světového žebříčku Čche Kjong-ču.

Richard Johnson dřív jezdil na skateboardu, pak dal přednost golfovým holím. V třiatřiceti letech má na kontě po jednom vítězství na evropské i americké tour. Přesto je až na 329. místě světového žebříčku a na americké PGA Tour bojuje o hrací kartu.

Z Ameriky si odskočil na turnaj do svého rodného města, protože Scandinavian Masters se hraje ve Stockholmu. A je blízko vítězství, protože do finálového kola půjde z prvního místa se skóre deseti ran pod normou hřiště. Stejně na tom je i korejský golfista Čche Kjong-ču, jenž také hraje pravidelně na americké PGA Tour a a v Evropě vyhrál jedinkrát v roce 2003.

Nechybělo mnoho, a čtyřicetiletý Čche by na prvním místě nebyl. To když na třináctce jeho míček skončil ve vodě, ale místo trestné rány si sundal boty a ponožky a míček se mu podařilo zahrát. A to tak, že jamce zapisoval par.

Čche Kjong-ču, druhé kolo Scandinavian Masters 2010.

Čche Kjong-ču na European Tour vyhrál jedinkrát - v roce 2003 na German Masters.

"Počasí bylo špatné. Jako kdybychom tu měli čtyři roční období v jednom dnu," řekl. 

Louis Oosthuizen, jenž se díky překvapivému ale zaslouženému vítězství na British Open stal navždy slavným, pokračuje v podobném výkonu i ve Švédsku. Za celou sobotu udělal snad jen dvě chyby, které ale vyústily v bogey na devítce i na závěrečné osmnáctce.

Od vedoucího dua jej dělí jedna rána. Má tak velké šance stát se prvním hráčem v historii, kterému by se podařilo vyhrát klaretový džbán pro vítěze British Open a vzápětí triumfovat na turnaji European Tour.

Louis Oosthuizen, druhé kolo Scandinavian Masters 2010.

Louis Oosthuizen může hned po British Open vyhrát ve Švédsku.

"Jsem trochu zklamaný. Nebýt těch chyb, mohl jsem být lehce na dvanácti nebo třinácti ranách pod par," řekl Oosthuizen.

Sedmadvacetiletý Jihoafričan na sobě sleduje od British Open změny. "Víc si věřím. Zítra půjdu na hřiště s jediným cílem - vyhrát. V tomto jsem se změnil," dodal.

Scandinavian Masters - po 3. kole

1. Čche Kjong-ču (Jižní Korea) 68-67-71, Richard Johnson (Švédsko) 70-66-70 (-10)
3. Louis Oosthuizen (JAR) 67-70-70 (-9)
4. Mark Brown (Nový Zéland) 73-69-67, Rafael Echenique (Argentina) 68-69-72 (-7)
6. Edoardo Molinari (Itálie) 68-71-71 (-6)
7. Nicolas Colsaerts (Belgie) 73-70-68, Brett Rumford (Austrálie) 71-70-70, Robert-Jan Derksen (Nizozemsko) 71-67-73, Richard Green (Austrálie) 67-71-73 (-5)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze