Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Liberci byl mezi skokany nejlepší Koudelka, sdruženářům vládl Portyk

Roman Koudelka | foto: Reuters

18 2016
Letní lyžařské mistrovství republiky v Liberci ovládli největší favorité. V závodu skokanů počtvrté za sebou získal titul Roman Koudelka, v severské kombinaci obhájil loňské prvenství Tomáš Portyk.

„Skoky pořád nebyly úplně ideální, ale už se to docela zlepšilo a jsem rád, že to takhle dopadlo,“ řekl nejlepší český skokan posledních let Roman Koudelka, kterému se letní příprava nevyvedla podle představ.

Skokani na Ještědu měli původně absolvovat dva soutěžní skoky, závada na zavlažovacím systému nájezdové stopy na můstku HS134 však zastavila soutěž už po prvním kole. V něm Koudelka dolétl na 131 metrů, což mu zajistilo výhru.

Další stupně vítězů obsadili veteráni: druhý skončil 36letý Jan Matura (130 m), třetí ještě o dva roky starší Jakub Janda (129). V závodu sdruženářů předvedl favorit Tomáš Portyk úctyhodný skok o délce 134 metrů a do běžecké části si tak zajistil náskok téměř 40 vteřin před druhým Ondřejem Pažoutem. „Tomáš Portyk teď ve skoku podává stabilní výsledky a také Ondra Pažout skočil velice dobře. I třetí v pořadí Mirek Dvořák předvedl solidní skok,“ pochvaloval si trenér reprezentace Vladimír Šmíd.

V areálu ve Vesci poté závodníky čekal dvoukilometrový asfaltový okruh, který objeli celkem pětkrát. Portyk si od začátku udržoval vedoucí pozici. „V běžecké části jsem měl náskok, a to se pak běží lépe, když vím, že kluci jsou za mnou s odstupem čtyřiceti a více vteřin,“ uvedl obhájce titulu.

Bojovalo se však o druhé místo. V úvodu třetího kola Miroslav Dvořák dojel Pažouta a začal se mu vzdalovat. Do cíle dojel se ztrátou 34,1 vteřin za vítězem. „Jsem spokojený, po velkých zdravotních výpadcích se postupně dostávám do tréninkového procesu,“ komentoval svůj výkon Dvořák. „V běhu jsem se snažil držet si stejné tempo, abych to nenapálil, a hlídal jsem se. Třetí kolo jsme odjeli s Ondrou spolu, ale nesnažil jsem se jít do nějakého trháku, jen jsem dál pokračovat ve stejném tempu.“Najdete na iDNES.czmobilní verze