Domácí hráli pro radost

-
Byl to takový sympatický přáteláček. Slavia už v tabulce výš nemohla a hosté se už o prvoligové bytí strachovat nemuseli. A tak se hrálo bezstarostně, slávisté spíš pro radost z fotbalu, na taktiku se tentokrát nehledělo. Na domácím mužstvu bylo znát, že se před stěhováním na Strahov chce se stařičkým stadionem v Edenu rozloučit vítězstvím. Zastřelovali se sice přes půl hodiny, ale před poločasem vedli dvoubrankovým rozdílem. Po přestávce Kopecký nevyužil chyby slávistické obrany a obléhání budějovické branky pokračovalo. Přesto šest minut před koncem Jukl snížil. Rázná odpověď ale přišla po chvíli a Slavia dalšími dvěma góly stanovila konečný výsledek. "Důstojné loučení s fanoušky i stadionem se povedlo, jsem spokojen," konstatoval domácí trenér František Cipro. Jeho budějovický protějšek Pavel Tobiáš reagoval: "Uhrát lepší výsledek nám soupeř nedovolil."

Branky: 34. Ulich, 37. Vágner, 86. T. Došek, 90. Horváth - 84. Jukl. Rozhodčí: Jára. ŽK: Horváth (Slavia). Diváků: 3240. Poločas: 2:0.

Slavia: Černý - Rada - Koller, Kozel - Lerch (56. L. Došek), Ulich, Dostálek, Kuchař, Skála - Zelenka (74. Horváth), Vágner (45. T. Došek).

Budějovice: Drobný - Pospíšil - Pejša, Penner - Drahorád (54. Leština), Kopecký, Jukl, Pěnička, Horejš - Fujdiar (46. Vácha), Nehoda (66. Janda).