Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Doktor jede do Afriky poprvé s rodinou

12 2003
Praha - Na již tradiční soustředění do Jihoafrické repubiky odlétá ve středu večer rychlostní kanoista Martin Doktor. Měsíční pobyt v Pretorii však pro něj bude tentokrát něčím novým. Prvně s ním totiž na delší dobu cestují manželka Kateřina a dvouletý synek Felix.

"Felix je v letech, kdy dělá velké pokroky, a já bych o jeho vývoj nerad přišel," vysvětlil svůj krok Doktor.

Středisko v Pretorii patří k nejmodernějším, strava bude z valné většiny
domácí, proto se o zdraví svého syna nebojí. "Spíš mám strach z desetihodinového letu. Jedeme proto přes noc, snad usne. Jinak totiž nebude spát celé letadlo," smál se devětadvacetiletý sezemický kanoista.

Rozhodnutí vzít rodinu na pětitýdenní pobyt jej v tréninku neomezí. "Podzimní příprava je od té jarní dost rozdílná, není tak náročná na čas. Budu se proto moci jim věnovat," vysvětlil Doktor.

Na Vánoce se vrátí zpátky, v únoru se do Afriky dvojnásobný olympijský vítěz již vydá opět sám. "Bude to ku spokojenosti obou stran, únorové soustředění je skutečně pouze o tréninku, velice časově náročně," nastínil Doktor.

Do Afriky jede devátým rokem, má tam od loňska loď i golfové hole. "Jezdí se mi na té lodi pořád dobře," odmítl zatím výměnu za modernější nový model, který loni testoval.

"Polský výrobce chtěl moje požadavky, aby mi novou loď upravil na míru, ale
nevím, jestli by výměna před olympijským rokem byla ku prospěchu věci," pokrčil rameny bývalý mistr světa i Evropy, jenž si letos ze světového šampionátu v USA přivezl stříbro a bronz.

Svůj tréninkový program v Africe nebude Doktor přizpůsobovat  domněnkám, že by se na olympijských hrách v Aténách za rok jezdily závody na kanálu v Schinias v brzkých ranních hodinách kvůli tradičně silnému větru.

"Zatím to byly spekulace, žádná oficiální vyjádření neexistují. Něco se psalo v novinách, ale zatím rozhodně nebudu vstávat ve čtyři ráno," odmítl Doktor zatím navodit svému organismu olympijský režim.

Po Novém roce se kanoista tradičně chystá na běžky na horách a pak opět do tepla. Na jak dlouho, to záleží na pořadatelích OH.

"Zda nás pustí trénovat na olympijský kanál. Když ano, pojedeme na tři týdny do Atén, jinak zůstaneme déle v Africe," plánoval Doktor, jehož mrzí, že se nemůže zúčastnit jako absolvent páteční oslavy 50 let založení pražské FTVS. "Kdybych to věděl dřív, rozhodně bych si v létě letenky koupil až potom," litoval.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze