Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dokičová chce být opět Jugoslávkou

15 2000
B ě l e h r a d - Australská tenistka Jelena Dokičová dnes v Bělehradu podala žádost o vydání jugoslávského pasu. Sedmnáctiletou tenistku, jež loni získala s Markem Philippoussisem pro Austrálii Hopmanův pohár, prý v její současné domovině urážejí komentáře v tisku, který neustále napadá jejího otce. Hráčka se proto rozhodla změnit občanství. Damir Dokič neslavně proslul výbušným temperamentem a za své excesy bývá v Austrálii často pranýřován. Jeho dcera se ho v rozhovorech zastává a několikrát pohrozila, že jestli ho novináři nepřestanou napadat, nebude reprezentovat.

Poslední kapkou, kterou přetekl pohár její trpělivosti, byl článek v časopisu Australian Tennis magazine, jehož autor doporučil Dokičovi léčbu u psychiatra.

"Přijela jsem si pro jugoslávský pas," citoval tenistku bělehradský list Večernje Novosti. "Chci si v Bělehradě zařídit bydlení a zastavit se tu pokaždé, když budu hrát turnaje v Evropě," tvrdila Dokičová. "Austrálii jsem za mnohé vděčná, ale vždycky jsem toužila se vrátit," přiznala hráčka, která s rodiči emigrovala v roce 1984.|

Jméno Damira Dokiče se na stránkách světového tisku objevilo krátce před loňským Wimbledonem. Pořadatelé turnaje v Edgbastonu ho museli vyhodit z areálu klubu. "Jste nacisti," prohlásil, když protestoval proti výroku rozhodčích, a šel se opít.

Výtržnosti pak tropil ještě na ulicích. Ve Wimbledonu bouřlivého otce loni drželi zkrátka, letos si ale vše vynahradil. Jednomu z novinářů rozbil mobilní telefon a na americkou reportérku ukazoval obscénní gesta.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze